şükela:  tümü | bugün
 • bir ekşi sözlük yazarı.

  edit: buralar bir zamanlar dutluktu. arkadaş popi olmuş :)
  ayrıca kendisinin hatalı falan olmadığını düşünüyorum. işin içinde ne taciz, ne hakaret, ne de başka bir şey var.
  hatalı olan birileri varsa, saçma sapan cıvık ilişkilerini buraya taşıyan tiplerdir. nasıl bir ortamınız var, neyle besleniyorsunuz da bu hale geliyorsunuz lan? bir insanı linç etmek bu kadar kolay olmamalı. bir de sözlükte s.kim hıyar diyene tuzla koşan tipler var. biri düşse de linç etsek diye bekliyorlar resmen. sektürün başka yerde oynayın lan.!
 • milletin nişanlısına yarenine sarkan bir adet "şey". sağlam bir ders alması muhtemeldir.

  arkandayız ofis çalışanı bey.
 • "ofis canlisiyim multinetle beslenirim" sahsin aydinlatmasina kadar kendisini tanimadigim, okuduktan sonra ne cesit omurgasizlar var dedigim sahsiyet.

  anladigimiz kadariyla soyle bir tipleme kendisi;

  tukur ulan babanin suratina
 • (bkz: sevgilisi olan bir kadına bile bile yazan erkek)

  omurgasız, saygısız ve muhtemelen söylediği gibi nişanlısı falan olmayan yazar.

  amacı çok net iki insanın arasını bozup hanım yazara yaklaşmak. toplumda bunun gibi kalitesizler sürüsünün ne kadar fazla olduğunu görmek için sevgilinizin instagram, twitter, facebook mesajlarına bakmanız yeterlidir.
 • kimsenin sevgilisine kem gözle bakmayan ve gayet dürüst, namuslu bir yazar.

  savunmam bu şekilde.
  olayın özetini isteyenler için
  (bkz: #72311145)

  edit: kısa açıklama yapmak istedim.

  olayın bu boyutlara gelmesine kendi adıma değil ama hanımefendinin adına üzüldüm doğrusu.

  öncelikle işsiz değilim, çok şükür bir işim var.
  zorunlu hizmetimi yapıyorum doğuda bir yerde.
  burada akşamları hayat durur, sosyal imkanlar çok kısıtlı ve akşamları boş vaktimde bazen sözlüğe takılıyorum işte.

  bana meriç diyenler olmuş, canları sağolsun ama önyargılı davranıyorlar.
  hayatımdan çok kadın geldi geçti; hiç karşı cinsle münasebeti olmayan abaza birisi değilim, bu konuda kendime güvenim tam, ayrıca kel de değilim :)

  işimiz gereği de yüzlerce insanla muhatap oluyoruz, sözlükten bir kadını taciz edecek kadar yoklukta değilim yani.

  yine belirttiğim üzere çok sevdiğim bir kadın var, ona ihanet edecek kadar alçaklaşmadım ve bir gün böyle bir şey yapacak olursam da tanrı şimdiden canımı alsın.

  ben attığım mesajdan pişmanlık duymuyorum, burada bana haksız ithamlarda bulunanları da zerre umursamıyorum, dediğim gibi sadece hanımefendi üzülmüş olduğu için keşke hiç yaşanmasaydı diyorum.

  yaptığım şeye işgüzarlık, boşboğazlık diyebilirsiniz, ona itiraz edemem.
  ancak söylediğim gibi öznel olan bir şey burada paylaşılıyorsa insanların da yorum yapma hakkı bulunacaktır.

  burada sizlerin huzurunda, sebep olduğum rahatsızlıktan ötürü hanımefendiden özür diliyorum, keşke o da bu mesajı sevgilisi olan o kaba herifle paylaşmasaydı da iş bu boyutlara gelmeseydi.

  umuyorum ki hep mutlu olurlar.
 • sevgilisi olan kadına yazmamış ancak biraz boyunu aşan bir iş yapmış yazardır. linç etmeden önce bunu bir düşünün derim.
 • mesajları okudum ve ortada asılma, sarkma veya benzeri bir durum söz konusu değil. anladığım kadarıyla bu arkadaş, mesaj attığı kişinin sevgilisi olan arkadaşa kafayı takmış, artık yazdığından çizdiğindenmi nedir bilinmez. bu sebeple lüzumsuz bir işe girişmiş gibi.
 • *

  sevgilisi olan bir kadına "bu erkek sizi haketmiyor bence" temalı uzun bir mesaj yollayıp, ardından bu durum ortaya çıktığında "ben sadece endişelerimi dile getirdim" şeklinde bir savunma yapmış, ve sevgilisi olan bir kadına bile bile yazan erkekler için " şerefsizlikten öte orospu çocukluğudur" tanımını yapmış olan yazar.

  tamamen alakasız biri olarak, halktan biri olarak, merakımdan soruyorum: bu yazarın amacı neydi? yazar bu kadına ne anlatmak istedi? yazar ilgili adamın ilgili kadını hak etmediğine nasıl emin olmuştu? hayır, ilgili adam pislikse, belki de ilgili kadın da eşit derecede pislikti? peki yazar ilgili kadını ilgili adamdan ayırsa eline ne geçecekti? peki başka random birisi yazarın nişanlısına "yazar seni haketmiyor" temalı uzun bir mesaj yazsa yazar nasıl hissederdi?

  halk bu soruların cevaplanmasını talep ediyor. halk meraklı. hem de neredeyse yazarın birbirini sevdiğini söyleyen iki tanımadığı kişinin arasına girmesi kadar meraklı. halk endişeli.