• 2006 bbc uyarlamasi "jane eyre" la kesfettigim oyuncu.
    romanda anlatilana gore fazla yakisikli bir edward rochester olmustur kendileri.(iddiali sac modelini saymiyoruz.) yakisikliligi bir yana, jane'iyle konusurken tutkuyla titreyen kisik sesi butun dizi boyunca beni bu dunyadan kopartan ozelligi olsa gerek..
  • soluk benizli sivri burunlu ingiliz oyuncu. dikkatimi ilk defa trevor nunn'un yönettiği; ben kingsley, imogen stubbs, helena bonham carter ve nathaniel hawthorneun oynadığı 12. gece uyarlamasında dük orsino olarak çekmiştir. nasıl ki colin firth ıslak gömleğiyle bir ekol olmuşsa, sivri burnunu sevdiğim toby stephens da imogen stubbsa süngeri uzattığı banyo sahnesiyle ekol olmuştur. daha sonra cousine bette uyarlamasında victorine hulot olarak ezik burjuva balzac karakterine hayat vermiştir. mürekkep fetişistlerinin filmi oneginde romantik çocuk lenski rolünde başını lena headey yüzünden belaya sokmuş, photographic faeriesde charles rolünü ve die another dayde yalnış hatırlamıyorsam adı gustav olan kötü adamı oynamıştır.
    bu satırlardan anlaşıldığı üzere severim kendisini, anasını da severim hem; zira toby stephens bugüne bugün maggie smith 'in evladıdır.
    (bkz: ailecek sanatçıyız)

sekiz sene sonra bir edit, oha lan, nigel hawthorne yerine nathaniel hawthorne yazmisim, hicbir suser duzeltmemis ya da farketmemis, en onemlisi buralar entry dolmamis, toby stephens bize kalmis.
  • sean bean'in meşhur sharpe serisinin son filmi sharpe's challenge'da satılmış ingiliz generali dodd rolündedir. daha da güzeli bbcnin jane eyre uyarlamasında bay rochester olmsı, jane'i ve seyirciyi perişan etmesi olmuştur.
  • black sails'da çılgın atan karizmatik aktör...
  • en başarılı edward rochester olabilir. büyük bir yapımda görmeyi diledim hep kendisini en sonunda black sails'de göreceğiz.

(bkz: jane eyre)
  • ilk filmi sally potter'in yonettigi orlando'dur. bu filmde othello karekterini oynamistir. gercek hayatta inanilmaz centilmen, kaprissiz, adam gibi bir adamdir. yine oyuncu olan anna-louise plowman'la super bir evlilikleri vardir.
  • bu adamda öyle bir soy geçmişi var ki aktör olmaması, aktör olup da başarılı olmaması mümkün değil. annesi minerva mcgonagall'de tanıdığımız 2 oscarmaggie smith, babası da ingiliz tiyatro oyuncusu sir robert stephens.
  • 2006 yapımı "jane eyre" i izledikten sonra rüyalarımdan çıkmayan, çilli, turuncu saçlı, sivri burunlu, inci dişli ingiliz aktör...
  • jane eyre'in izlediğim o kadar uyarlaması içinde en iyi mr. rocherster olmasının dışında vexed adlı bbc dizisinde oynadığı jackrolünde de yardırmasıyla beni her türün oyuncusu olduğuna ikna oldum. hem yakışıklı, hem komik, hem de sağlam genleri var. (bkz: maggie smith). jane eyre'in eve geri döndüğü sahnede harikalar yaratmıştır, on milyon kere aynı sahneyi izletir.
  • jane eyre'deki mr. rochester'ının tek rakibi colin firth'ün darcy'sidir. ben rochester'ı seçerim naçizane. orası ayrı.
hesabın var mı? giriş yap