şükela:  tümü | bugün
  • marvel'da 19 ya$inda i$e ba$layan o zamanlar dunyanin en komik $ekillerine burunmu$ spider man'leri ve peter parker yuzlerini cizen ama azimden hicbir$eyin kurtulmadigini ispatlayip a$mi$ spawn (bkz: spawn) serisini cikarmaya ba$layan super kompozisyon ustasi cizer.. hala cok geli$tigini soyleyemem ama iyi niyetli en azindan..
  • çizimi spawn'a mükemmel gitmesine rağmen spiderman için fazla karanlık kalan şizo çizgi roman çizeri.
  • ben mcfarlane'i ilk spawn'la tanidim hasta oldum.. sonra o gazla gittim spider man'in mcfarlane'li ilk sayilarini aldim turkiye'de cikan.. hayatimda ilk defa bir marvel cizerinin benden daha hatali cizdigini gordum.. igrenc orantilar hatali anatomi boktan desen bombok bok.. ama sonra onlari cizerken 19 ya$inda oldugunu ogrendim nefretim gecti biraz hatta gitgide saygi duymaya ba$ladim..
  • çizgi roman dünyasına walt disney ve stan lee'den sonra gelmiş en iyi pazarlamacı (hatta bu işin yan sanayisinde gösterdiği başarıyla disney'den sonra ikinci sırada yer alabilir)

mickey mause'yi ters çevirip spawn'ı görmeye başlayarak, yarattığı evreninin figür, çizgi film, film ve sair ürünlerini aynı pazarlama stretejisiyle sunmaya çalıştığını anlayabiliriz.
  • venom'la spawn niye bu kadar benzer sorusunun cevabı. ikisini de bu abi yaratmıştır.
  • (bkz: #73517948)

bu herif ölünce karakter hakları kime kalacak, arayıp bulsak da bi konuşsak. vizyonlu biriyse ben razıyım bu cinayeti işlemeye.
  • freak on a leash ve do the evolutionın kliplerini de cizmiştir bu öte insan.
  • çok güzel örümcek ağı çizer.
  • solaktır.
  • 'anatomi bilgisi olmayan çizer' şeklindeki eleştrileri hiç haketmeyen çizer.zira kendisi anatomik deformasyonu öznel bir yoruma dönüştürmüştür.figürlerin kafaları vücutlarına oranla çok büyük olabilir yada elleri gövdeleri büyüklügünde olabilir hatta ve hatta yer yer karikatürize biçimler çıkabilir ortaya mcfarlane in çizimlerinde.80 li yılların ortasına dogru spider man de çizmeye başlayan todd spider man e mükemmel bir vizyon kazandırmıştır. venom karakterini bize armagan eden the amazing spider man in 300. (mayıs 1988) sayısına yapmış oldugu kapak o yıllarda gelecekte neler yapacagının kanıtı olmuştur adeta.