şükela:  tümü | bugün
 • harika arayüzü ile gönüllere taht kuran, "less is more" hedesini benimseyen web üzerinden çalışan bir yapılacaklar listesi sitesidir. insan bir süre keşke masaüstünde buna benzer bir uygulama olsa diyor, ya da offline sürümü çıksa diyor(hani google gears ile fena olmazdı). sitenini adresi:

  http://todoist.com/
 • bu sıralar çok fazla kullandığım alt not ekleme özelliği ile gerçekten işimi güzelce gören çevrimiçi yapılacak listesi servisi
 • pc’den olduğu gibi akıllı telefonlardan, tabletlerden de yönetilebilen online ajanda. çok işe yarar.
 • outlook'la, chrome'la, firefox'la, android'le, ios'la, vs vs aklınıza gelebilecek her platformla entegre olan harika program. kullanımı gerçekten çok basit, her şeyin derli toplu olmasını sağlamakla kalmayıp, saati hatırlatmaları, overdue olan task'leri en tepede tutması çok çok işime yarıyor iş hayatında.

  ayrıca karma sistemi burada da var ki bu da oldukça motive edici bir özellik. yeni task'lar ekledikçe ve onları zamanında yerine getirdikçe karmanız yükseliyor, yapmadığınız görevler için de karmanız azalıyor. daha karmaşık bir sistem ama temel olarak bu şekilde özetlenebilir.

  özellikle outlook entegrasyonuna bayıldım, bunu verebilen başka bir program bulamadım. bir mail okurken tek tıkla task olarak ekleyip reminder koyabilmek mümkün. ayrıca add-in outlook penceresinin en sağında gayet ideal bir boyutta durmakta, böylece todo list her an gözümüzün önünde kalıyor.

  https://todoist.com/outlook

  ücretsiz versiyonu olsa da ücretli versiyonunun filtreleme, reminder ekleme vb gibi pek çok kritik özelliği olduğundan yıllık 30$ verip premium üye olunmasını tavsiye ederim. beğenmeme durumunda 30 günlük bir iade süresi koymuşlar, böyle bir geri dönüş yolu da mevcut.

  http://todoist.com/pricing

  epey reklam kokan bir entry oldu ama 1 haftadır kullandığım ve aşırı memnun kaldığım için şiddetle tavsiye etmekteyim. basitlik, erişilebilirlik ve nitelik anlamında son derece optimum bir program kendisi, ihtiyacı olan için 30 dolar bir para değil bence.
 • gmail kullanırken gmail'e de entegre olabilen kullanışlı servis.

  http://todoist.com/gmail
 • free ve pro sürümleri olan ve internet tabanlı çalışan, yapılacaklar listesi uygulaması. tüm internet tarayıcılarının yanı sıra, ios ve android içinde birer adet uygulaması vardır. çok sade ve kullanışlı bir arayüzü olmasının yanı sıra, gmail ile entegre çalışabilir. 2014 yılı itibari ile, 1 milyon kişi tarafından kullanılmaktadır.
 • outlook ile entegre olan fakat ne yazık ki outlook tasklarını sync edemeyen program.

  outlook ile entegre evet, outlook açıldığında doğrudan içinde açılıyor evet, bir email üzerindeyken subject'i tek tıklamayla task olarak alabiliyorsunuz evet, ancak bunların hiçbiri tam olarak ihtiyaç duyduğum şeyi sağlamıyor. outlook task'larını sync eden ve içinde görebileceğimiz bir app olarak düşünüp yüklemiştim, değilmiş malesef..
 • gelen mailleri fwd ederek ve mail atarak task yaratma özelliği arıyordum bu uygulama çıktı karşıma, ücretli bir şekilde ilk defa bir todo uygulamasına üye oldum ve mutluyum şu anda.

  her proje için özel bir mail adresi veriyor ve bu proje altında task yaratmak için o "özel" mail adresine mail atmanız yeterli oluyor.

  okuduğum 3-5 özel blog var, frekansları da düşük, bunları nasıl bağlarım diye düşünürken ifttt'de todoist'in yer aldığını gördüm, rss'i de bağladım buraya şimdi daha da mutluyum..
 • bir to do programı için olması gereken iki önemli özelliği barındırır:

  1. sadelik
  2. işlevsellik

  hem işinizi görecek kadar işlevseldir, hem de sizi korkutacak kadar karışık değildir.
 • rakiplerinden sade tasarımı ve işlevselliğiyle bir adım öne çıkan uygulama. androidin 5.0 sürümüyle geçmiş olduğu material design akımına da güncellenmiştir.