şükela:  tümü | bugün
 • asghar farhadi'nin yeni (8.) filmi. farhadi, woody allen gibi memleketi dışında film çekmeye devam ediyor. hatırlanırsa the salesman'dan önce fransa'da le passe filmini çekmişti. şimdi ispanya'da todos lo saben, ingilizce adıyla everybody knows'u çekiyor. ispanyolca çekiliyor film tabii ki, le passe de fransızca çekilmişti. başrolleri javier bardem, penelope cruz ve ricardo darin üstleniyorlar. almodovar kardeşler filmin yapımcılığını üstleneceklerdi ama nedense birkaç ay evvel bundan vazgeçtiler. filmi 2018 kışında (filmekimi'nde olabilir) izleyeceğiz. ondan önce festivalleri dolaşacaktır. belki cannes film festivali'ne yetişir.

  filmin merkezinde carolina adlı kadın yer alıyor. arjantin'den memleketi ispanya'ya kısa bir süreliğine dönecek. buradayken kendisinin ve ailesinin hayatını kökten değiştirecek olaylar yaşayacak. sanırım öyküde çocuk kaçırma da yer alıyor. darin ve bardem'in rolleri açıklanmadı. bakalım nasıl bir film olacak.

  bardem-cruz çiftinin diğer ortak filmlerini de ekleyeyim: loving pablo, the counselor, vicky christina barcelona, carne tremula, el amor perjudica seriamente la salud, mas que amor frenesi, jamon jamon.
 • 2018 de vizyona girecek olan asghar farhadi filmi. yönetmenin bir önceki filmi forushande, yönetmenin bir diğer filmi a separation filmine göre bence biraz sönük kalmıştı. bakalım bu filmden nasıl bir tat alacağız. ek olarak, bu film biraz daha değişik zira filmin ana kadrosu iranlı değil ve film iran'da geçmiyor.

  arjantin de yaşayan carolina'nın, kocası ve çocukları ile beraber memleketi olan madrid'e dönüşü sonrasında beklenmedik sırların ortaya çıkışını izleyici ile paylaşacak.
  yine gizemlerle dolu bir aile filmi. eminim etkileyici bir film bizi bekliyor.

  bu arada filmin ingilizce ismi : (bkz: everybody knows)

  türkiye vizyon tarihi ile ilgili açıklama yapıldığında editleyeceğim.
 • müzikleri alberto ıglesias'tan efendim.
  daha önce 3 kez aday olduğu oscar ödülleri'nden eli boş dönmüştü.
  filmin janrı drama. buna uygun müzikler üretmekte sıkıntı çekmiyor sayın iglesias. merakla bekliyorum...
 • penelope cruz ve javier bardem'i de kadrosunda barındıran asghar farhadi projesi.

  her eve imdb