şükela:  tümü | bugün
  • böyle bi teknoloji henüz icat edilmedi.. ama yine de fabrikadan yüklenmiş olarak geliyor sanırım.. çünkü bu araçlara binenler direkt saçmalamaya başlıyor..

https://www.youtube.com/watch?v=gnzzjmjqc_w
  • standart donanımda bulunan özelliktir.
  • tofaşlar özellikle büyük şehirlerde yollardan iyice çekildi, eğer bahsedilen trafikte abuk sabuk, saygısızca hareket etmek ise;

sanırım binince zeka düşüren özelliklerini beyaz passat ve bmwlere kaptırmış olabilirler.
  • adamın parası ona yetiyordur ona biniyordur. tofaş'a binince iq su düşük mü oluyor? sizlerin iq seviyesi kaç acaba? anadolu'da gidin bakın ilçelere köylere. hala daha vatandaşın severek binip kullandığı araçlardır. zamanında da hayli kıymetliydi bu arabalar. daha ülkemize bu kadar ithal araç girmemişken. ne iq su düşük adamlar gördüm range rover'a, mercedes'e filan biniyorlar. iq ile kullanılan araba arasında bir korelasyon göremiyorum ben.
  • tıpkı ismi taylan olanların esmer ve yavşak olması gibi saçma gözüken ama aslında kabak gibi doğru olan genellemedir.
    kime araba kullanmayı öğrettiysem ilk söylediğim söz "tofaş şöförlerinden uzak dur" olur. hele ki bu araç modifiyeli ise çekin kenara uzaklaşmasını bekleyin. tofaş'tan üç haneli iq çıkmaz.
  • inkar edilemez özelliktir.

ben sinyal veren tofaşçı görünce önünü kesip tebrik ediyorum. adamsın diyorum, gururunu okşuyor, sırtını sıvazlıyorum.
  • ön yargıları kırmak lazım.
    vatandaş parası yettiği için tofaşa binebilir, istemez mi modwl bir araca binmek?
    aramızda dolaşan öyle tofaş sahipleri var ki başlığı açandan çok daha zeki, hatta doktora yapanını bile tanıyorum.
  • adam gibi tespit.
    ben bunlara binince bilinçsizce sırıtmaya başlıyorum.
  • parası olsa sciroccoya bincek olan adamdır.parası olmadığı için tofasa biner.
  • (bkz: böcekli pastane dialoğu)
    - tofaş arabalar iq düşürüyormuş sayın koç ne düşünüyorsunuz ?
    - çekme kardeşim çekme