• taksilerin %76'sının modeli
 • kendine has bir motor ritmi olan kesinlikle alicengiz oyunları yapmayan saf katıksız ulaşım aracı .merkezi kilit sistemi olmadığı için kapıları açmak için ahtapot olunası otomobil hele direksiyonu kol kası yapmak için birebirdir
 • uzuuuuun yıllar satılan; ülkemizde efsane olmuş model...

  murat 131'lerin üretimden kalkmasıyla fiat regata türevi olup, ülkemiz mühendisliğinin büyük katkısı ile üretilmeye başlanan modellerde, bloktan egzantrikli, 1,6 lt.lik karburatörlü motorlar yer alıyordu. şahin s versiyonu falan derken, daha sonra 1,4 motorlu "tutumlu" bir şahin daha sürüldü piyasaya 70 hp'lik... karbüratörlü motorlar rafa kalktı, enjeksiyonlu motorlara geçildi. neyse işte sonuçta en son model gamında iki versiyon var: şahin 1,4 ve şahin 1,6 i.e.
 • türkiye'nin gerçeği diyebileceğimiz araba. tamponunu bakkalda bile bulmak mümkün. sıfırı 15 milyar, ikinci eli 5 milyar olan, kendini lpg furyasına kaptırmış, en masrafsız araba. türkiye'deki araba popülasyonunun yarısından fazlasını oluşturduğunu düşündüğüm uçan tabut.
  (bkz: şahin cabriolet)
 • turkiye gercegi disinda; bu rezil araba tarafimdan sydneyde bizzati gorulmus ismide regata 100 s olarak belirlenmis sozkonusu arac sagdan direksiyonda olsa celik jantta olsa dunyanin heryerinde kotu be kardesim denebilecek arac hatta araba ama otomobil degil.
 • uzaktan bakınca arkadan görünümü, eski tip bir mercedes'i andıran araba. ama uzaktan. çok uzaktan..
 • potansiyel kapkaç arabası. özellikle beyaz olanları daha bir tehlikelidir.
  (bkz: tek kullanımlık araba)
 • eskiden merkezi kilit yoktu bunlarda, yan kapıları kapatırken, kilit düğmesine basar kapatırdık, kapılar kitlenirdi... sadece sürücü kapısı, düğmesine bassanız dahi kilitlenmezdi, illa anahtarla kilitlemeniz gerekirdi... neyse; bu duruma üşenen ben, yine bir gün sağ ön kapıyı anahtarla açıp, içeriden alacağımı almış, o sırada rahat hareket edebilmek için anahtarı koltuğa bırakmıştım (denyoluğa gel). arabanın içinden çıkmış, kilide basmış ve kapıları kitlemiştim ki, anahtarın içeride kaldığı aklıma gelmiş, 2 saat yol giderek evden yedek anahtarı alıp da gelmiştim. bu vesileyle bir kez daha uzaktan kumandalı merkezi kilit olayını icat eden abilere teşekkür ederim.
 • dogan slx'e gore cok ama cok bariz sarsintili, konforsuz olan tam bir seri imalat urunu.. kaba, oldugu gibi, detaysiz, ni$anta$i da olsa cemi$kezek'in dag koyu de olsa kullanalim diye yerden yuksek yapilmi$, direksiyonu sanayi'den 5 milyona alinabilen turk halkina cok buyuk bir hakaret.. eski teknolojiyle su gibi benzin icer.

  arka camina handsome yazdirma modasi vardi bir aralar izmirde.