şükela:  tümü | bugün
  • ülkemizde bolca bulunan yarışçı apaçi türü.

yıllarca şahin’e binmiştir. şahin göz bebeğidir. gözü gibi bakmıştır. onun için adeta dünyanın en iyi arabasıdır. sosyal medyada durmadan fotolarını paylaşır durur.

ancak artık değişim vakti gelmiştir. değişimde tabiki bmw e36’yla olur. e34’lede olurda o da genelde başlangıç arabasıdır şahin gibi fiyatından dolayı.

kıymetli şahin’ini bırakıp daha kıymetli e36’sına geçen apaçimiz artık nereden nereye diye düşünmeye başlar.

renkli teybine ses vererek gazlar sonsuzluğa doğru..
  • asla ama asla motor ya da alt takımdaki hayati parçalara para harcamazlar. sadece dış görünüşe yönelik apaçi aksesuarlarına para verirler. aç gezer de yine bmw amblemsiz ve diğer gösterişe yönelik aksesuarlar olmadan gezmez.
  • giriyi okurken boğucu parfüm kokusu burnuma gelmiş apaçidir.
    her daim sis farları açık dolaşır.
  • bmw logosu olan çakmak kullanmaya başlayacak apaçidir.
  • bmw öncesi bir honda civic tecrübesi edinmiş olması muhtemeldir.
  • daha önceden olduğu gibi yine oto sanayiden çıkamayacaktır.
  • hiç terfiye falan gerek yoktur. motor bulsa yeterlidir.

(bkz: tofaş şahin'e bmw motoru takmak)
  • daha önce e36 sahibi oldum. türkiye'ye döndüğümde tekrardan iyi kondüsyonda bir tane bulup almayı düşünüyorum. bana sorarsanız güzel ve farklı havası olan bir araç. o söylediğiniz kitleye alakam yok tabi aracı alır almaz alt takımı ve motoruyla uğraşmıştım. hatta ne zaman görseler "bu arabayı bas biraz abi yaa" diyorlardı ben orjinale yakın olmasını seviyorum diyordum.

neden bunu yazdığıma geleyim yarin bir gün tekrar aldığımda bana da apaçi demeyin amk ben millete göstermek için değil çocukluğumdan bu yana sevdiğim bir araç olduğu için binmeyi düşünüyorum.

apaçilerdeki işleyişi sıralayacak olursak: tofaş > e30 veya peugeot 206 > subaru 1.5 veya 1.6 sti görünüm.
  • hemen ön cama kocaman "bmw m power" çıkartması yapıştırır bunlar.

bir de şahininde olduğu gibi lastikler çamurluğa neredeyse değecek kadar alçaltırlar arabayı. rüzgarın alta daha az girmesi gerekiyor çünkü..!
  • sinyal koluna veya vites topuzuna tespih asacak olan tiptir. ayrıca akşamları normal farları açmaz, sis farlarını açacaktır.