şükela:  tümü | bugün
  • çok çok tatlı olan, tatlı sevenler için pek leziz içecek.
  • bu christmas dönemi ancak bir kere içebildiğim masalsı içecek. bundan bir tane alınca kendimi hansel ve gretel gibi hissediyorum. kötü cadı filan kaçırabilir beni pekala bir fincan vererek.

ayrıca niye sadece christmas da satılıyor onu da anlayabilmiş değilim.

gilmore girls de lorelai ve rory noel sonrası bir cafeye gidip buna benzer bir kahveyi ısrarla istiyorlardı. garson da ısrarla yok şimdi sadece noel döneminde satıyoruz diyor, lorelai bir depoya baksanız bir fincanlık malzeme kalmıştır belki diye ikna etmeye çalışıyordu. kendimi bir kez daha bir kahramana yakın hissettim. metropol insanının ne dertleri var, ancak yaşayan anlar.
  • ömrü hayatımda beğenerek içtiğim tek sıcak starbucks ürünü.

edit: artık değildir. neredeyse hepsini içebiliyorum, kahve manyağına dönüşmüş bulunmaktayım.
  • an itibarı ile bu sene için satışı başlamış içecektir. dün gittiğim starbucks'da christmas sezonunun açıldığını gördüm ve sezonun ilk masalsı içeceğini içtim.

o değil de christmas için yeni oyuncaklar da gelmiş. büyük noel baba ayı, büyüklü ve küçüklü ren geyikleri var. sevenlerine duyurulur. ben geçen halloween için hazırlanmış küçük ayıcıklardan almıştım. kostümlü mostümlü böyle, ellerinde balkabağı olan küçük ayıcıklar, buzdolabı üzerine magnet de oluyor.
  • manyaklari icin guzel bir haber verelim, bunun icine koyduklar toffee nut surubu starbucks disinda baska bir yerde bulunmayip, bulunsa da ayni tadi vermemekle beraber; bimiyorum daha once var miydi, fakat bu sene itibar ile istendigi takdirde sise olarak 25 ytl'ye satilabiliyormus starbuckslarda. ya da bilmiyorum, hergun bir tane ictigim icin adamlar bana acyip satma karari aldilar.

olur da alacak olanlar icin ;

tall - 3 shot aroma / 2 shot espresso
    grande - 4 shot aroma / 3 shot espresso
    misto - 5 shot aroma / 4 shot espresso

en azindan benim gordugum bu. olur da benim gibi * aralik'ta bunu icemeden askere gidip, ocak'ta izne geldiginizde de artik satilmadigini gorecek bir durumdaysaniz alin, stoklayin, evde yapin, biraz fazla yapin ben de geleyim.

sozluk tanimi : her yil 11 ayin prensi aralik ayini cekme sebebi, 1 aylik muhtesem kahve, lattelerin en guzeli. aynisini cheesecake olani icin soylemek mumkun degil lakin.

(bkz: overdose toffee nut latte icip entry girmek)
  • starbucks'ın reklamdan ibaret olduğunu bana bir daha hatırlatan sıcak içecek
  • kahve ve her turlu sicak icecekten keyif alarak icme ozurlu benim, bayilarak ictigim kahve.. bu aralar gloria da boy gosteren naranja yi da deneyin derim
  • tekrar satılmaya başlamasına 3 gün kalan müthiş lezzet..
  • ya artik sadece christmasta satmaktan vazgectiler ya da kizilay starbucks cok fena stok yapmis zamaninda zira hala ellerinde mevcut
  • çıkmasını sabırsızlıkla beklediğim kendisini özleten içecek. rengi kahverengi tonlarındadır.