şükela:  tümü | bugün
  • bob dylan'ın 28 şubat'ta çıkacak olan yeni albümünün ismidir. heyecanla beklemekteyiz. renée zellweger'in ve forest whitaker'ın oynadığı my own love song filmine soundtrack yaparken gaza gelip albüm doldurmuş, dylan baba.
  • 28 nisan 2009'da çıkacak olan yeni bir bob dylan albümüymüş. bekliyoruz bakalım.
  • son üç stüdyo albümü*** de kendi halinde başyapıtlar olan dylan'ın 4'te 4 yapacağından kuşkunuz var mı? benim yok. acı ama, yüzyılın en büyük sanatçısı olan dylan artık hayatının son döneminde; ve onun ürettiği son şeylerden biri olacak bu albümün değerini herkes bilmeli.
    şarkı listesi belli olmuş:

1. beyond here lies nothin'
    2. life is hard
    3. my wife's home town
    4. if you ever go to houston
    5. forgetful heart
    6. jolene
    7. this dream of you
    8. shake shake mama
    9. i feel a change comin' on
    10. it's all good
  • albümün kapak tasarımı için :

http://farm4.static.flickr.com/…4423_b34847db16.jpg
  • albümün ilk şarkısı kısa bir süreliğine bob dylan'ın resmi sitesinden indirilebilir.*

http://www.bobdylan.com/
  • bob dylan'ın 46. albümüdür. artık sayılı günler kaldı.

edit:

aportionofme'nin uyarısıyla;

bob dylan'ın resmi sitesinden gelen mail'de 46. albüm yazarken, itunes'ta ve şu anda bu resmi site açıldığında ana sayfada, bu albümle ilgili haberlerde usa today'e göre 33. albümmüş. ama solo albüm olduğu yazıyor. bi ara da the band vardı. belki onlarla filan birlikte 46 olmuştur.
  • olmuş. dylan yine sadece kendisinden beklenebilecek olanı yapmış; yetmişine merdiven dayadığı şu günlerde bir musiki-yi şahane daha ile dönmüş biz fanilerin dünyasına. hem de müziğinin içine yeni enstrümanlar katarak yapmış bunu; akordeon gibi mesela. ayrıca desire dönemindeki, scarlet rivera'nın çaldığı o şahane kemanları anımsatan yaylılara da dikkat çekmek lazım. eh, haliyle biraz da latin havasında tınlıyor böylece müzik. yine de şarkılar 12 bar blues'ları aslında temel olarak, bu yüzden "together through life"ı en çok love and theft'e benzettim ben. ve bu çok ama çok hoşuma gitti. this dream of you'yu, jolene'yi ve i feel a change comin' on'u özellikle beğendim.
    dylan albüm hakkında şöyle buyurmuş: "hayranlarımın seveceğini biliyorum. diğerleri hakkında bir fikrim yok."
    sevmek ne kelime dylan amca, bayıldık. diğerlerine gelince; seni sevmeyen ölsün zaten, boşver.
  • bu insanların da yaşlandıklarına beni inandıran albüm. üzülerek dinledim şu albümü, tuhaf.

bir önceki albüm modern times'a nazaran daha yumuşak geldi bana bu albüm. biliyorum ki dylan hala gerçekleri anlatmak için değil de daha çok kendi gözüne ilişivermiş tuhaflıkları bize anlatmak için yazıyor. bahsettiği şeylere ne anlam yükleneceği de tamamen dinleyenlerine kalıyor. canınız nasıl isterse öyle dinleyin. ben öyle yaptım ve aldığım keyif doyurucuydu. bu keyfin neşeli olmadığını da kabulleniyorum ve dediğim gibi aslında bir yandan üzülerek dinliyorum onun her yeni albümünü. hiç inandırıcı gelmiyor bu insanların da yaşlanabilecekleri. onlarla birlikte yaşlanamamış olmamdandır belki.

sesinin tınısı değişse de yaşının kocaman kocaman olması sebebiyle, ben onu kabarık saçlarıyla hatırlamayı sürdüreceğim. yalan değil, aklıma yüzündeki çizgiler hiç gelmeyecek dersem de kendimi kandırmış olurum.

yine de, beat'liğine kurban olduğum çocukmuş işte hala. elleri son gününe kadar kalemine gitarına sımsıkı sarılsın da yazsın, çalsın, söylesin. kulaklarımız son günümüze kadar açık kalıp dinleyecek, söz.

http://www.virginmedia.com/…s-bob-dylan-431x300.jpg
  • senenin kesinlikle en iyi albümü adayıdır hem de en güçlü şekilde. ellerine , ağzına sağlık dylan üstad.
  • dinler dinlemez ıssız ve uzak vahsi batidaymis hissi veren son bob dylan albumu. albumun ilk ortaya cikisi, fransiz film yonetmeni oliver dahan'in yeni filmi my own love song icin kendisinden bir parca istemesi ile olmus. bob dylan da bu film icin life is hard'i yapmis. ardindan baska sarkilarin da eklenmesi ile bu album olusmus. tom petty and the heartbreakers'dan mike campbell gitar ve mandoliniyle, los lobos'dan david hidalgo da akordiyonuyla eslik etmis. dinledikce daha da kendine baglayan, blues ve country nin mukemmmel uyumuyla cok guzel bir album olmus.