şükela:  tümü | bugün
  • teslim gününde 275 bin tl olacak fiyattır.

daha ortada arabanın a'sı yok, dalga mı geçiliyor, adam mı seçiliyor.

togg'u kanlı canlı yollarda görene kadar kim öle kim kala.
  • yapsınlar alırız.
  • 175bine versinler sedan ve suv ikisini de alır keyfime göre binerim. ama vermezler.
  • asgari ücretlinin de sahip olabileceği bir fiyata araba yapmaları gerekiyordu.

gerçi o para ile hayatta kalmaları bile mucize
  • ya daha ortada araba yok, üretim yok, fabrika bile yok. doğmamış çocuğa don biçmek saçma. daha seri üretim maliyeti bile belli değil, ülkenin ekonomik yapısının oynaklığından bahsetmiyorum bile.
  • fatih'in yine gundeme gelme cabasiyla ortaya attigi yalan iddiadir.

ulan daha araba dedigimiz ortada olmayan seyin motoru, bataryasi ve diger bircok ana parcasi icin sirketlerle anlasilmamis, fabrikasi kurulmamis ama fiyat tahmini yapabiliyor bu fatih.
    resmen gundem degistirmeye, umut dagitmaya calisiyor.
    ben ona hasssktr oradan diyorum.

edit:
    mesaj kutumda baslik sahibi, togg'da calistigini iddia eden sacma bir caylak ve bir de birkac aptal birikmis.

yaziyi okumadin diye gelen basligi acan yazara gazete yazisini tekrar okumasini ve onlarca ikircikli ve yalan oldugu belli ifadeleri anlamasini diliyorum.
    al daha en bastan bir ornek:
    "yerli otomobilin markasının togg olacağını öğrenmiştim ama ben bunu yazamadan bu yönde bir açıklama yapıldı zaten.

evet, marka togg olacak."

ciddi olamazsin fatihcim!

togg'da calistigini soyleyen troll caylaga dedigim gibi sanirim o kadar bos zamanlari var ki burada zaman öldürüyor. 2019'da yollarda olacak dedikleri araclar 2020 sonuna yaklastigimiz bu ayda hala uretim bandinda bile degil. biraz daha calisip sureci hizlandirsinlar, aksi halde 2039'da bile yollarda olamayacak.

edit 2:
    hala anlamayan bircok aptal oldugunu görüyorum. bakiniz bu linkte yerli otomobilin 2019 yilinda yollarda olacagini soyleyen haber var.
    bu da baska link

hala anlamayan aptallar varsa yerli dedikleri italyan sirketten alinan toplama otomobil yollara cikip 2-3 yil sonra maliyeti degismeden, dolar kurunu sabit tutarak bu fiyatlara satildiginda gelip kafa s.kebilirler.
  • arka koltuğu satın alma fiyatı olabilir. 2-3 sene sonra fiyatı 500.000 liradan aşağı olursa herkese satın alacağım, söz veriyorum.
  • 700 binden aşağı olmayacaktır. sırf akü grubunun fiyatı 400 bin civarıdır. bu segmentte gayet şık bir araba en az 700 binden satılır. hiç birbirimizi kandırmayalım. o da haşmetlimizin ne kadar vergi bindireceğini bilmiyoruz daha. vergi durumuna göre dahada şişebilir.

not: 175bine satsınlar 4 tane alıp fakirlere dağıtmazsam cümle alem sevsin beni
  • 25-35 bin dolar içeren yazıyı bugünün kuruna çeviren başlık.

edit: bugünün kuruyla 25 bin dolar, 175bin tl’den daha fazla yapıyor sanırım bir indirim uygulamış arkadaş.