şükela:  tümü | bugün
205 entry daha
  • naletlenmiş bir güruh, allah bunlardan sevinme iyi şeyleri görme yetisini almış en son siha lara sarmışlardı sonra ne kadar vatan düşmanı piç varsa anasının damında bitmişti sihalar. ruslar baktılar türkiyedeki rus fahişeler algı yapamadı köstek olamadı türk sihalarını vurabilecek dron geliştirdik, kendi hava savunma silahı pantisin namusunu kurtarmak için animasyon yaptılar. almanlar kıskandı geyiği var lan alman niye kıskansın zaten içimizde ki almanlar yeterince köstek pislik yapıyor almanın bişey yapmasına gerek yokki.
  • 400 bin lira fiyatı olduktan sonra ben ne anlarım yerli otomobilden?
  • oglum evladim su otomotiv isini anlayin artik. araci yurtdisina satamadiginiz muddetce kar etmeniz olanaksiz. rekabet oylesine buyuk.

cola turka gibi "a bizimkiler yapmis" diyerek ilk alanlar olur, sonra coca cola daha iyi hem daha ucuz diye oraya doner insanlar. serbest piyasa kosullari boyledir. sen istersen git konya ovasini fabrikaya cevir. bu degismez. piyasa acimaz.

ha komunist rusya gibi herkes moskvitch kullanacak. baska araba yok dersen o baska.

hepsini gectim elimizin altinda ford var. turkiye'de tasarlanmis "transit" modeli abd'de yok satiyor. anlas bu adamlarla gitsin. zaten bak bir ton elektrikli aracla piyasaya girecekler: https://www.sozcu.com.tr/…li-arac-yatirimi-6150589/

sen teknik servisi, dagitimi yapabilecek agi nasil kuracaksin? nasil kar edeceksin? yurtdisini gectim, turkiye'de bile yapman cok zor. yemin ediyorum bu is vergisini verenlere patlayacak.
  • yeter artık akp adam mega projelerle övünmeyi bırak.
  • bir troll malin agd olduğu başlık. sığır nereden girip nereden çıkacağını şaşırmış daldan dala atliyor. bir bitmediniz beyinsiz amipler.
  • görüp görebileceğiniz en ileri hali.
    anadolu böyle göstermelik fabrika inşaatları dolu. her iş adamı teşvik parasını alana kadar yapar gibi görünüp sonra bırakıp gitti, her iktidar böyle kalmış bir iki inşaat geride bırakmıştır. bu ülkenin bu arabayı alabilecek parası olanların kesinlikle bu arabayı almayacağı garanti. geri kalan yandaş millete para kalmadı yani her yerinden fiyasko. bu kadar kutuplaştırıp sonra herkese araba satamazsın. anca 5. dünya ülkelerine ama ondan pek kalmadı. parası olan zaten sağlam 100 yıldır kanıtlamış marka alıyor.
    biri şu arkadaşa söylesin, o hava alanında her gün bir uçak düşmüyorsa pandemiden dolayı düşmüyor. yoğunluk az. küresel turizmin ebesi sikilmişken içmeye ayranı olmayan ülkenin avrupa’nın en büyük havaalanına sahip olması zaten yeterince malca.
    şu an atatürk hava alanı yeter de artardı ama sırf oy devşirme uğruna şimdi aşı alacak paramız yok fakat kimsenin uğramadığı havaalanı var.
    havaalanını eleştirdim diye vizyon suçlaması geldi şöyle:

ayrıca devletler yatırımlarını 50 sene sonrasını düşünerek yaparlar. deden menderes'in yaptığı vatan caddesine uçak mı indiriceksin oraya diye karşı çıkıyordu, şimdi mevcut trafiği kaldırmıyor keşke daha büyük yapsaydı diyonuz. dedenin ideolojisinden gitme :)
    ben de
    deden menderes öngörseydi anadolu’dan iş, bereket, sanat, medeniyet fışkırır hale getirirdi iş için istanbul’a gelip her sene 1 milyona yakın göç almasının öne geçerdi . vizyon budur. vizyon istanbul’un kapasitesini artıracağına anadolu’nun kalitesini arttırmaya çabalamak. işte bu bakış açısı sorunları kökten çözer. git eskişehir’e bak anadolu’nun nasıl olması gerektiğini gör. anadolu’nun en kötü şehrini eskişehir seviyesine getirsen istanbul’a yeni yol, hava alanı, yapmak zorunda kalmazdın. istanbul’a yaptığının yarısıyla geri kalan 70 milyon anadolulu daha medeni yaşardı. senin istanbul’una tıkılıp yaşama zorunda kalmazdı.
    işte bizim sorunumuz bu eline bakıyor 100 tl görüyor bir para kendinde var sanıyor, iki laf ediyor bir akıl onda var sanıyor. işte bu vizyonsuzluk büyük sorun.
  • o arabanın seri üretimi tamamlansın bak yemin ediyorum kredi çekip o arabayı alacağım. tabi ortada araba olursa.
  • elektrikli araç üretim tesisinden vazgeçilip beton üretim fabrikası kurmuşlar sanırım
  • en azından inşaatı yerli ve milli olmuş..

al bi geely, yapıştır üstüne togg logosu geç. niye bu kadar kasıyorsunuz?
    eninde sonunda yapılacak olan da bunun gibi bir şey değil mi zaten. sağdan soldan tasarım, motor vs.
  • 2023 de araba yetişmezse makyajı prototipini tanıtır 2026 ya sallarız.
30 entry daha