şükela:  tümü | bugün
  • bir volkswagen golf efsanesi.

not: doğuş oto özelden yazsın.
  • ekşi sözlük'te ilk kez 2003 yılında farklı bir şekilde de olsa murat 131 doğan için kullanılmış tabir.
  • en güzel 2014 focuslarda oluyor lan bu. löp diye ses geliyor. opel astra 2013'de bildiğin kapı gıcırdıyor sanki, adeta aliminyondan.

üstüne çok gitmeyin arkadaşlar bu yolla savunanın, hala altını elleyerek kavun alan milletiz. fiziksellik takıntı bizde.
  • yurdum insani icin fazla.
    zira en cahilinden en enteline hepsi bindigi arabanin kapisini kapatirken aslinda kapatmayi degil kirmayi amacliyor.
  • dikkat: gereksiz bilgi içerir :
    alf'in bir bölümünde de vardı bu fenomen.
    alf, uzay gemisinin altın borularını satıp bir ferrari alıyordu.
    evin babası da arabayı incelerken kapıyı kapatıyordu.
    sonra tok kapı sesine hayran olup, tekrar kapıyı açıp tekrar kapatıyordu,
    videosu
  • yine aziz milletimizin araba değerlendirme kriterlerinden olan tokluk hissi de buna eşlik eder.

geçenlerde uzman doktor arkadaşım "olm kapıyı kapatma sesi bile süperdi, buna karar verdim" diye açıkladı bu kriterden dolayı araba aldığını. biz bu toplumu nerelerden çıkaracaz yarabbi...
  • yurdum insanının alman tofaşı volkswagen'i alma nedenidir. bunlara göre opel/volkswagen "üstün alman teknolojisi" araçlardır ayrıca.
  • https://www.youtube.com/watch?v=twyw8udswny

kapısını böyle kapatmayı sevenler için belirleyici bi' kriter olabilir. insan gibi kapatanların övmesini ise anlamıyorum.

uzun yıllardır sözlük yazarı olan kendi halinde bir vw golf-sever olarak tok kapı sesi muhabbetine ilk kez 2 hafta önce denk geldim ve bu ses dikkatimi çekeli sadece 2 hafta oluyor. gecenin 1'inde sözlükte muhabbeti görünce hemen tanıdık olan ve beni çok seven nöbetçi binbaşından anahtarı kaptım, avluya inip arabanın kapısını açtım ve kapattım. sonra tekrar açtım ve kapattım. her kapısını en az 1 kere açıp kapattım. sonra şoför koltuğuna oturup bi' de içinde otururken açıp kapattım. binbaşı da beni izliyormuş. ne yapıyor bu manyak demiştir içinden kesin.

daha öncesinde opel astra, renault megane, citroen c4, land rover explorer dahil olmak üzere bi'çok araba kullanma şansım oldu, hiçbirinin de kapı sesine dikkat etmedim. fakat yaptığım bu deney sonucunda vardığım nokta şudur;

golf'ün kapı sesi çok tok. acayip tok. hemen kredi çekip kışın alıyorum bi' adet 1.2 tsi bmt midline.
  • duymadan güne kesinlikle başlayamadığım ses.

https://www.google.com.tr/…sozluk.com kapı sesi tok