• yemek yemek.
  • anket
  • kan vermek.

doktor çıldırabiliyor, hayatımda ilk defa 24 yaşımda kan vermem gerekmişti ve kan grubumu bile bilmiyordum o yaşa kadar o kadar uzağım hastaneden sağlık kuruluşlarıdan.

neyse vucudumda mantar çıktı doktora gittik ilaç, sprey, şampuan verdi. bir de bu ilaç bünyeyi zorlar bi kan testi yapalım 1 hafta sonra ona göre devam ederiz dedi. neyse 1 hafta geçti ben sabah kalktım güzel bir kahvaltı yaptım hatta baya sağlam yedim diyebilirim. gittik kan verdik. doktor,olum sen ne yaptın kendine bu yaşta moduna girdi. 2 hafta diyet vs verdi gel bi daha bakalım karaciger değerleri yüksek şeker tavan vs. neyse ben doktor dayıma anlattım durumu, arada sordum tabi ''dayı, kan vermeye tok karnına mı gideyim aç karnına mı?'' diye. telefonda o kadar ağır sövdü ki anlatamam.

aradan 2 hafta geçti değerler normal çıktı tabi doktor şaşırdı nasıl bu kadar çabuk düzeldigime. tabi bir şey söyleyemedik doktora da.

yani tok karnına kan vermeyin herkes çok heyecanlanıyor.
  • (bkz: yeni kıyafet denemesi yapmak)

moral bozar, hüzünlendirir
  • bira içmek
  • spor yapmak. özellikle koşu, güreş, yüzme.. cinsel ilişkiye girmek..
  • (bkz: banyo yapmak)*

--- spoiler ---

raskolnikov onun* sözünü kabaca keserek:
    — duyduğuma göre, –dedi,– marfa petrovna’yı da öbür dünyaya siz
    göndermişsiniz?
    — demek bunu da duydunuz? hoş, duymamanız olacak şey değildi ya… sorunuza gelince, bu konuda vicdanım tümüyle rahat olduğu halde, doğrusu nasıl yanıt vereceğimi bilemiyorum. yani korktuğumu, çekindiğimi falan sanmayın. bu konuda gizli kapaklı hiçbir şey yok, her şey apaçık ortada: doktor raporları, tıka basa yemek yedikten ve bir şişeye yakın da şarap içtikten sonra, tok karnına banyoya girmenin neden olduğu inmeden söz ediyor. raporlarda başkaca hiçbir şey yok. bu kesinlikle böyle.

--- spoiler ---
  • aman ha banyo yapmayın.
  • uzun süre ayakta sabit hareketsiz durmak
    zaten mide - barsağa hücum eden kan nedeni ile hipotansif oluveriyorum :(
    millet aç olduğum için bayıldığımı zannediyor. zorla dextrozu dayıyor. oysa bilakis çok tok olduğuma kimseyi inandıramıyorum...
  • çay içmek
hesabın var mı? giriş yap