şükela:  tümü | bugün
  • kesinlikle yeşil erik..
    ancak maalesef yılın sadece kısa bir döneminde bulunabiliyor olması bakımından geçici çözüm..
    tam da bu nedenle 1 ay tok duruyorum, 11 ay acıkıp acıkıp yiyorum ben mesela..
  • ayarlı tüketilmesi gereken yiyeceklerdir. az yiyip uzun süre tok kalayım derken çıkışları tıkamayın sonra.
  • tok tutan yiyecek listesine bakmak yerine glisemik indeksi düşük yiyeceklerin listesine bakıp hatta çıktısını alıp buzdolabına yapıştırmak daha doğru bir hareket olur. glisemik indeksi düşük besinleri yeme düzeninize adapte ederseniz zayıflamazsınız ama kilo da almazsınız ideal kilonuzun yakınlarında gezinirsiniz.

örneğin bulgurun glisemik indeksi beyaz prinçten daha düşüktür , prinçten daha ucuzdur ve daha sağlıklıdır.
  • 1.5 porsiyon bol tereyağlı iskender hem doyuracak hem de uzun süre tok tutacaktır. tutmalı. tutmuyorsa da daha yapacak bir şey yok zaten koyverin gitsin.
  • bu konuda yumurta, yulaf ezmesi, muz, süt ve ceviz olmazsa olmazdır.
  • benim için cici bebedir. çok sık acıkan biri olarak favorimdir. acıktıkça on tane kadar atıyorum kaseye azıcık da süt katıyorum çok güzel oluyor. doyurucu da. üstelik kilo aldırmıyor, sindirimi de kolay. afiyet olsun.

edit: bunu da görmenizi istedim cici bebe dip sos.
  • bulgur pilavı, kısır gibi tam buğday içeren gıdaları da listeye ekleyebiliriz. ayrıca bu gıdaları tüketiminizin sonrasında acıktığınızda su içersiniz midedeki bulgur şişeceği için tekrar bir tokluk hissi uyandırır. sihir gibi ama tam sihir değil.
  • leblebi ve patlamış mısır, üstüne su içtiğin zaman bildiğin sisiyorsun, bir de karpuz ama onun da şekeri çok fazla... aslında hepsi bir yana kafkas kökenli biri olarak gilnis yemenizi tavsiye ederim iki gün sonra bile tok oluyorsunuz nasıl sisiriyorsa :)
  • (bkz: dürüm)

birisi öyle diyor.