şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: tokat)

  cok sinirlendiginizde size maximum -anlik- doyum/rahatlama saglayabilecek eylem...
 • yapmak kimsenin hakkı olmayan eylem
 • cok sinirlendiginizde bile doyum/rahatlama icin secmemeniz gereken secenek..
 • tahminimce amaci can yakmaktan cok, asagilamak (ya da cezalandirmak) olan eylem, zira bir de yumruk atmak gibi bi secenek mevcuttur can acitmak icin.. tasvip edilecek hareketler diillerdir..
 • neden ihtiyaç duyulduğunu bir türlü anlayamadığım eylem;

  sinir patlaması desen, bir saniye içinde olup biten bir tokatlama eylemi ile o sinir geçmez. can yakmak desen, okkalı bir kafa atmakla kıyas kabul etmez. e karşıdakine zarar vermek desen, yaradana sığınıp girişmenin yanından bile geçemez... nedensiz, komik ve saçma bir hadisedir şahsi kanaatime göre.

  osmanlı tokadı olsa yine bir derece ama çok naif bir şiddet gösterisidir, gereksizdir. el ense çek kardeşim o kadar kızdıysan, ne bileyim kapıcı yumruğu at... tokatlamak ne ulan.!
 • (bkz: samar)
 • eski sevgili acı çeksin, kızdığını somut bir izle görebilsin diye yapmaya karar verilmişse düzgün yapılması gereken eylemdir. heycandan sinirden yanlış bir hamleyle yanağı okşama şekline dönüşmesi tokat yemiş gibi kızaracağınıza neden olacağından oldumu okkalı olmalıdır (tabi yine de eyleme girişmiş olman da elbet acıtacaktır kurbanın canını)
  uluorta yapıldıysa etrafa bakmadan orayı terketmek en mantıklısıdır belki de sen olay mahalini terketmeden arkadan gelinip tokat için teşekkür anlamında bir öpücüğe yeltenilir artık gerisi de size kalmış..
  a)bi tokat daha(anlaşılan kesmemiş) b)evet o da beni seviyor c)çok mu acıdı(ya saçmaladım)
 • kadir inanır' ın gençliğe verdiği ilk ve en önemli derstir. kadın sevse de, sevmese de tokat manyağı yapan kadir ağabey, her filminde kendini daha da geliştirmektedir. hatta öyle bir noktaya gelinir ki ilk filmlerinde "şraakk" efekti verilen bu eylem için son filimlerinde " çotoonnnk" efekti kullanılmıştır.
 • bir tokat denilip geçilmesin efendim, tokat atmak türk ceza kanunu kapsamında bir suçtur. 88. madde "kasten yaralama fiilinin kişi üzerindeki etkisinin basit bir tıbbî müdahaleyle giderilebilecek ölçüde hafif olması hâlinde, mağdurun şikâyeti üzerine, dört aydan bir yıla kadar hapis veya adlî para cezasına hükmolunur." der.

  yani bu tokat atma hâli, şikâyete bağlı olmayan madde 86'daki kasten yaralamanın basit halinin daha hafif şekli olması nedeni ile şikâyete bağlanmış bir nitelikli hâl olarak yaralama suçunun kapsamındadır.

  bu da ne demektir, kadının karnından sıpayı sırtından sopayı eksik etmemeyi düstur edinmiş efendiler, o tek tokadın hesabını ciddi ciddi verebilirler. ama yurdum kadını, kalkıp da şikâyetçi olur mu, işte o bilinmez.