şükela:  tümü | bugün
 • devletin asker ve polisi varken ne için ve kime silahlı eğitim verildiğini merak ettiren kamplardır.

  devletin otoritesine ve kolluk kuvvetlerine alternatif oluşturma çabasının arkasında kimlerin olduğu, hangi güce dayandiklari ortaya çıkarılmalıdır.
 • ya şimdi kimse kusura bakmasın kimsenin şakşakçılığını yapmış olmayayım ama,

  bu vatandaş daha 2 sene önce kendisine bağlı ocaklardan toplayıp suriye'ye gönderdiği çoluk çocuğun hesabın versin. en yakınımızdaki kardeşlerimiz bu vatandaş yüzünden aileleriyle kavga edip bilmem ne dağına çıkıp nöbet tuttu. sanki kendisi çok temiz gibi siyaset yapmaya çalıştığı şeyi 2 sene önce kendisi yapıyordu bilenler de bunu çok biliyor.
 • meral hanım'ın ışınlandığı paralel evrende bir rutin olarak kurulup dağıtılan kamplar. ya bir iddianızda da somut bir delil olsun, sağlam bir dayanak olsun yeter be. bu ne kısır bir muhalefet.
 • meral akşener'in ".... bu iddialar söyleniyor. araştırılırsın ve bize bilgi verilsin" dediği konudur.
  sevig akşener, sen ne işe yararsın. araştırılıp bilgi verilsin ne demek. madem ülkeyi yönetmeye adaysın, git araştır sonra konuş.

  not: olmaz mı, olabilir ama işkembeden sallayarak duyum aldım ile olmaz.
 • devlet bu pratikleri belirli periyotlarla tekrarlıyor görüldüğü üzere.

  60'ların sonundan itibaren ülkücü komando kampları kurulup ülkücülere silahlı eğitim verilmişti. sonuçlar herkesin malumu.

  bugünün kamplarını eleştirmek, kaderin cilvesine bak ki meral akşener gibi ülkücülere kalmış.
 • (bkz: sorumluluk)

  bakın bu soruyu sormak sorumluluktur. her geçen gün daha fazla insan tarafından konuşulan bir konu hakkında soru sormak, farkındalık yaratmak sorumlu politikacılık gereğidir. türkiye, maalesef ki son yıllarda iktidarından muhalefetine sorumsuzluk deryasında yüzüyor. yönetenler, bunlara muhalefet edenler ne yaptıklarının ne de yapmakla mükellef olup yapmadıklarının sorumluluğunu üzerine alıyor.

  bir takım sivillerin silahlandırılıp eğitimler verildiği aylardır ciddi ciddi konuşuluyor. yalnızca sokaktaki vatandaş değil; milletvekilleri, stk'lar, gazeteciler de dolanan bu iddiaları sorguluyorlar. iktidar bir khk ile sivillere "kendi belirleyeceği çerçevede" suç işleme özgürlüğü ve bu suçlarla alakalı "hukuki sorumsuzluk" veriyor, iktidar yanlısı muhalefet* ise emrinde hazır bekleyen 5000 kişiyle yabancı bir ülke sınırlarında bulunan bir kenti fetih planlarını şuursuzca meclis kürsüsünde dile getiriyor.

  akşener bu iddiaları bir tık ileriye götürmüş ve diyor ki "bakın tokat ve konya'da siviller silahlı eğitim görüyor. bu tehlikelidir" bizim sözlük ergeni de sanıyor ki akşener harita üzerinde gözü kapalı iki yere parmağını bastı ve salladı "tokat ve konya'da kamp var"

  akşener bu iddiasında haksızsa bu onu başarısız politikacı yapar. bu durum kaynaklarının güvenilir olmadığını kanıtlar.

  akşener bu iddiasında haklıysa türkiye dönülmez akşamın ufkuna doğru sürükleniyordur. aradaki farkı umarım anlayabiliyorsunuzdur.

  gelecekte bir gün türkiye'de sivillerin silahlanıp birbirine kıyacağı bir ihtimalden yalnızca muhalifler değil iktidar yanlıları da korkmalı. silahlar patlamaya, masum insanlara kıyılmaya başlandığında her şey için çok geç olacak çünkü.
 • bu kampları kurmuş olmakla itham edilenler zaten bu kampların varlığını araştıracak neredeyse yegane imkanlara sahip olanlardır. dolayısıyla bunun doğrulamasını veya yanlışlamasını yapmak meral akşener'in görevi değildir.

  meral akşener'in yahut herhangi bir muhalif liderin şu aşamada yapabileceği bu konuyu kamuoyu gündemine getirmekten ibarettir. kamuoyu da gazeteler yazarsa, televizyonlar verirse haberdar olur ancak.
 • (bkz: schutzstaffel)