şükela:  tümü | bugün
  • tokat’ın turhal ilçesinde yenisu köyü yaylası’nda sabah saatlerinde kaybolan 3 yaşındaki evrim atış için afad ve komandolarında katıldığı arama çalışmaları başlatıldı.

turhal ilçesine 25 km uzaklıktaki yenisu köyü yaylası’nda 3 yaşındaki evrim atış, hayvanları suya götürmek için evden ayrılan babaannesi sati atış’ın peşinden çıktı. burhan ve dilek atış çiftinin küçük kızları olan evrim'in peşinden geldiğini fark ederek geri dönüp çocuğu eve götürüp bırakan babaanne, hayvanlarını suladıktan sonra yayla evlerine geri döndü. evde torununu bulamayan babaanne, komşularından yardım istedi. ihbar üzerine olay yerine gelen jandarma ve afad ekipleri, bölgede arama çalışması başlattı. aramalar halen sürüyor.

kaynak: http://www.iha.com.tr/…kipler-seferber-oldu-733209/

edit: tokat'ta* olacak başlık. bi moderatör arkadaştan düzeltmesini rica ediyorum.
  • yeter! yeter artık yeter!
  • 3 yaşındaki çocuk evde yalnız bırakılır mı?

sağ salim bulunması dileği ile....
  • up. her yeri arayın. tüm evlere bakın
  • hayvan oğlu hayvan ebeveynlerin elinde heba olan (inşallah bulunur) bir masum daha. bre amına çaktıklarım, el kadar bebeleri nasıl böyle rahat sağa sola salabiliyorsunuz! ulan ben 2.5 yaşında ki kızımı bir dakika evin içinde göremeyince panik olup odaları arıyorum da siz bu uşakları nasıl sağa bayıra salıyorsunuz! daha bir gün kızımı evde tek bırakmadım annesi yoksa ben varım ben yoksam annesi var. sikerim yapacağınız ana babalığı hayvandan aşağı şerefsizler!
  • evrim hala kayıp.
  • haber sitelerinde sabah 7:00, babasının beyanlarına göre dün sabah saat 9:00'da bir yaylanın ortasındaki evinden yine ihmal sonucu kaybolmuş olan çocuk. evrim atış. ninesinin peşinden dışarı çıkmış ardından ninesi eve geri götürmüş ve o sırada evde kimse yokken 3,5 yaşındaki çocuk ortadan kaybolmuş. bugün babasıyla yapılan röportajda babası tüm sorulara "bilmiyorum" diye cevap verdi. "kendi başına uzaklaştı, hayvanlar yedi herhalde" dedi. muhabir; "kalça çıkığı varmış evrim'de nasıl uzaklaşsın ki?" diye sordu. tek kelimeyle ihmal olarak özetlenecek ve leyla'nın kayboluşuyla birebir örtüşen bir hadise. cehalet ve ihmal. iki büyük etken olarak göze çarpıyor.
  • evrim' den hala haber yok. leyla'nın kaderini yaşamaz umarım...

küçücük köy yaylasında ne kadar zor olabilir bir çocuğu bulmak. eğer kaçırılmadıyla... ailesinin beyanları zaten içler acisi. allah yardım etsin küçük meleğe...