şükela:  tümü | bugün
  • sözde alt gelirli ve orta gelirli insanları ev sahibi yapma yalanı ile büyük vurgun yapan toki doymamış olacak ki 50 bin konut olan projesini 100 bine çıkarmış.

(bkz: yiyin efendiler yiyin)

100 bin konut başvuru

reis

proje listesi

başvuru hakkı kazananlar liste
  • taksit ödemeleri sözleşme imzalanmasını takiben başlayacak olan projedir. konutlar teslim edilene kadar insanlar hem kira ödeyecek hem de kredi taksidi. söz de alt gelir grubuna yönelik.
  • hayatin anlami beton yiginini sahiplenebilmeye indirgendi ya, helal olsun ne diyeyim. eskiden gucu elinde bulunduranlar kirbacla insanlari koleler haline getirirdi. simdi kirbac yok, zorbalik yok, insanlar kole olmak icin birbirleriyle yarisir hale geldi.
  • (bkz: çok fena şekilde sikiş döndüğü düşünülen yerler)
    otomatik düzeltme kurbanı ben.
  • milli piyango, sayısal loto kazananların bile şaibeli olduğu ülkede ev çekilişinde şansınız olduğunu düşünmeniz en hafif tabirle masum olduğunuzu gösterir.
  • hükümet, vatandaşlara uygun şartlarda konut sağlayarak önemli bir iş yapmaktadır ve tebriği hak etmektedir.
  • geçen yıl benzer hikaye çıkmıştı onda dahadoğru dürüst gelişme yokken benzerinin tekrar gündeme gelmesi işim sonunun bir zamanlar çalışanlardan zorla kesilen paraların daha sonra hiç edilerek geri ödenmesini akıllara getiriyor. üstelik hiç edip gerçek değerinin altında bir rakamla geri ödeyen ile 100 bin konut yapacağım diyen aynı.
  • yine hangi dağın başına yapılacak merak ettiğim projedir.

mevcut ekonomik koşullarda bu projeler biter mi bitmez mi orası da meçhul. bol şans.
  • benim anlamadığım evlerin teslim tarihi yok, sadece ilçeler belli.

evler ne zaman teslim edilecek en önemlisi de bu olmalı bence, dar gelirli gruplar hedeflendiyse bir an önce evi teslim almak isteyecekler ama ortada başlamış bir proje bile yok.

başvuru paralarını topla, çekiliş yap sonra çıkmayanların parasını 1 ay kullan geri iade et.
  • başvurumu e devletten yaptım ama başvuru ücretini nasıl ve nerden ödeyeceğim. bilen varsa yeşillendirsin.

edit: yardımcı olan herkese teşekkürler. başvuruyu yaptıktan birkaç saat sonra ziraat bankasından mesaj geldi. bu mesajda benim adıma açılmış bir hesaba ait ıban numarası vardı. oraya 1000 tl parayı eft yaparak gönderdim. birkaç saat sonra da ödemenin alındığına dair mesaj geldi. hasılı, beklemek gerekiyormuş sadece.