şükela:  tümü | bugün
  • neden arene ulan? diye sormak istediğin stad projesi. tt arena var bundan sonra toki arena sonra timsah arena olacak bursaspor'un.. hayır arena olayı stad'a daha mı bi güç katıyor nedir?* bak avrupa'da onca stad yapılıyor yada yapılmışları adamlar kendine özgü bir isim kullanarak stad ismi buluyorlar kullanıyorlar vs. neyse yani benim garibime gidiyor bu çokca "arena" sıfatının stadlara eklenmesi. isim hakkı bir yana inönü'n kapasitesinin arttırılması da ayrıca bir hoş olay. bunu da anektot olarak ekleyeyim.
  • toki evleri kura çekimi sayesinde sahiplerine dağıtılıyor. galatasaray stat için kura çekimine girmedi, direk stadın sahibi oldu. bu bence büyük bir yönetim başarısıdır.
  • zamanını çekemediği diğer kulübe laf atarak geçiren şikeci iki külübün başkanlarından birine ait çekememezlik. kendi stadları için de durum bu olacak: ya devlet arazilerini bir şekilde ellerinden alacak veya işin içinden çıkamayacaklar ve rica minnet stadı devlete yaptıracaklar, hem de karşılığında hiçbir bedel vermeden. yoksa sayıca rakiplerini yarısından az taraftarı, dolayısı ile reklamı ve kaynağı olan, ayrıca onların iki katı borcu olan bir kulübün kendi kaynakları ile stad yapacağına inanmak ancak ergenlere has bir özelliktir. şu an üstteki lafın sahibitafatarın gazını alarak zaman kazanmaya çalışıyor. bakalım işin altından neler çıkacak. yoksa stad borcu ile beraber 800-900 milyon borç ile iki sene sonra kulübün kapısına kilit vurulur..
  • fikret orman'ın bu tamlamayla ima ettiği stad ali sami yen spor kompleksi türk telekom arena olup geçen yaz bu stadda maç yapmak için görüşmediği hükümet yetkilisi kalmamıştır. sonra biz hükümet yalakası, cemaatçi oluyoruz. fransız ve teröristi de ekleyelim. ne pis insanlarmışız lan biz.
  • fikret orman'ın liseli taraftarlara hitap etmeye çalıştığını gösteren söz öbeği.

aferin başkan ama sana da kızmamak lazım türkiye'de işe yarayan sistem bu.
  • localarından para kazanmak için daha 6 ay önce kırk takla atan, şikeci bir kulüp ile yakın ilişkisi olan bir kişinin kıskançlık dolu sözü..
  • ünal aysal'ın vizyonunun çeyreğine sahip olmayan kişi beyanatı. ancak rakip takıma laf atmaya çalışın zaten..

(bkz: aziz version 2)
  • bir troll beyani...

sanmistim ilk duydugumda. meger fikret orman'in sozuymus.
  • beşiktaşlıların zavallılıklarına ağlması gereken durumdur. bak beşiktaşlı kardeşim olay şu ;

bizim bir stadımız var kim yapmış önemli değil, o başka mevzu. adı da tt arena. neyse biz burda maç yapıyoruz, sonra sende oynamak istiyorsun. ağlıyorsun, yaygara falan çıkarıyorsun ama biz izin vermiyoruz. sonra babacığına gidiyorsun ve sizi oynatmadığımız için ağlıyorsun. babanda duruma el koyuyor falan..

ulan şimdi koskoca takımsın. bu kadar onursuzca hareket ediyorsun. insan utanır azcık. sen bu stadda oynayamayacaksın. recebimin götü yermi sanıyorsun o kadar gs taraftarını karşısına almak. yemez. o yüzden daha da küçülme tıpış tıpış kardeş takımının stadında oyna...
  • fikret orman'ın "stadımızı beşiktaş a.ş yapacak, toki stadı gibi olmayacak" şeklindeki cümlesi içinde geçen -toki arena şeklinde- çarpıtılmış ifade.

neyse, şu başlıkta okudum ki galatasaraylılar bile mevcut maçlarını oynadıkları stat nasıl yapılmış haberleri yok.

diyorlar ki, "galatasaray yönetimi milyarlarca dolarlık yerden çıktı" zannedersin ki ali sami yen stadı'nın arazisi galatasaray'ın. arkadaşlar öyle zannediyor enteresan.

ali sami yen'in arazisi de, stat da devletindi. galatasaray ile üst kullanım hakkı konusunda -diğer tüm kulüplerle olduğu gibi- bir kira anlaşması vardı devletin ve ilginçtir galatasaray ali sami yen stadı için kira yükümlülüklerini yerine getiremiyordu. yani devlet deseydi ki, "kontratı iptal ediyorum yarından itibaren ali sami yen'den çık orayı teşvikiye idman yurdu'na veriyorum" deyu, hukuki olarak galatasaray hiçbir şey yapamazdı.

hani burada galatasaray'ın ali sami yen arazisini bağışlaması gibi bir şey de söz konusu değil.

mevcut stadın olduğu 350 dönümlük alan galatasaray'ındı. 120 dönümlük alana toki stadı dikmiş, kalan 230 dönümlük arazi galatasaray tarafından toki'ye devredilmiş -oraya yapılacak yaşam alanı, avm ve hastanelerden kaldırılacak parayı düşünün- ve galatasaray, stadın 120 dönümlük arsasının sahibi olarak kalmakla beraber stat binası toki'nindir ve galatasaray kendi toprağında kiracıdır. kendi geleneğinden, toprağından koparılmıştır. beşiktaş'a da "kazlıçeşme'de stat yapalım" teklifi de yapılmıştır ayrıca.

beşiktaş ise kendi semtinden kopmamıştır, kopmayacaktır.

o değil de, arena'nın inşaatı durmuşken toki işe el atmasaydı ne olacağıdı?