şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tokyo anime fuarında en iyi animasyon , en iyi senaryo , en iyi hikaye , en iyi sanat yönetimi, en iyi karakter dizaynı ve en iyi yönetmen olmak üzere toplam 6 ödül birden alan , zamanda yolculuk yapan bir kızın hikayesini anlatan anime.
 • 2006 yapımlı kitap uyarlaması anime. tsutsui yasutaka'nın the little girl who conquered time romanından uyarlanmıştır. yine de serbest bir uyarlama olduğu söylenebilir. özellikle senaryosu açısından kazandığı ödülü haketmiş animedir, insanı hem heyecanlandırıp hem sık sık gülümsetip hemde üzmesini bilmiştir. özellikle baş kahramanımızın zaman yolculuğunu günlük meseleler için kullanması ve buna aldırmayışı sonradan yaptığı olayların etkisini görmesi ve olayların ilerleyişi çok hoş işlenmiş, bünyeyi bende olsa böyle bir şey ben nasıl kullanırdım düşüncelerine itmiştir.
 • --- spoiler ---
  puding için neler yapılabileceğini göstermiş ayrıca aşkın bir kız için ne kadar inanılması zor birşey olduğunu çok güzel göstermiş hem arkadaşlık hem aşk üzerine güzel bir animedir

  --- spoiler ---

  edit:imla
 • izlediğim en keyifli anime. ilk saniyeden son saniyesine kadar gülüyorsun. duygusal anlar bile gülümsemeyle birlikte servis edilmiş. kesinlikle tavsiye ederim.
 • japon aksanıyla birkac kez tekrarlanan ve karatahtaya yazılı oldugu icin hafizalarimiza kazinan "time waits for no one" cumlesi, bu animenin senaryosunun en kisa ozetidir. rolling stone'un da ayni adi tasiyan bir parcasi oldugunu hatirlatmakta fayda var. nitekim, m. jagger'in sozleri toki wo kakeru shôjo'nun senaryosuna paralellik gosterir:

  yes, star crossed in pleasure, the stream flows on by
  yes, as we're sated in leisure, we watch it fly

  and time waits for no one, and it won't wait for me
  and time waits for no one, and it won't wait for me
 • uyarlandığı kitabın yazarı yasutaka tsutsui, paprika'nın da yazarıdır ve aynı onun gibi bu da sonuyla ilgili en ufak bi tahmin yürütemeden film izleme zevkini tattıran, detaylarına hayran bıraktıran madhouse imalatı süper bir animedir.
 • time waits for no one repligiyle aklima kazinmis cok keyifli anime.