*

şükela:  tümü | bugün
 • sürekli olarak boş boş konuşan, hep herşeyi karşı taraftan bekleyen, kaprisler yapıp çıldırtan üstüne üstlük bir de manipulasyonlarla istediğini elde etmeye çalışan, sorumluluklarını hep başkalarına yükleyen, değer vermekten aciz, iletişim halinde olduğu insanlara birşey katmayan aksine onların hayatından çalıp ömür törpüsü görevini hakkıyla icra eden insan modeli.

  (bkz: gereksiz insan)
 • (bkz: toksikomani)
 • (bkz: toksikoman)
 • çıkardığı osuruk ve benzeri gazlar ile bulunduğu ortamı yeşertebilen homo sapiens sapiens
 • surekli ilgi isteyen, hep en mutsuz, hep en acili, hep en acikli deneyimlere sahip, en sık kullandigi iki sozcuk "ama" ve "ben" olan insandir. hayatinizi elinizden calabilecek kadar bencildir. bunu asla kabul etmez. hayatinizi calabilmesi icin sevgiliniz filan olmasi gerektigini dusunuyorsaniz yaniliyorsunuz. daha cok arkadas maskesiyle gelip dost kisvesiyle yerlesir kalirlar. genellikle intihar ya da kendine zarar verme imasiyla ilgiyi uzerlerinde tutmaya calisirlar. eger dogru bir avsaniz basarirlar.

  toksik oluslari sizin hayatiniza da kendi ozelliklerini zerk etmeye basladiklarinda fark edilir olur. son zamanlarda daha mutsuz, daha agresif vs olduysaniz once cevrenize bakmaniz gerekir.
 • beyinlerinde dedikodu, yargılama, yaftalama, düşüncesizlik ve nefret kavramlarını aşırı dozda bulunduran insanlardır. bu kavramlarla yaşayanlar sigara içen insanlar gibidir. bazılarının sigara ağzına sıçtığında fark ettiği gibi toksik insan kendisini nasıl bitirdiğini zaman içerisinde görür ama muhtemelen iyileşmek için geç kalınmıştır. bazılarının da vücuduna fark etmese dahi zarar verir ve kalitesiz yaşamlarında hayat boyu başkalarına toksik fırlatmak suretiyle yaşarlar.

  not: bu toksiğin ilacı umursamamak ve gülmektir.
 • en ayırt edici özellikleri monologdur. dinlemezler. evrilmemiş insanoğullarıdır, insanı vicdanı olduğuna pişman ederler. bunlarla vakit geçirdikten sonra kendinizi üstünüzden kamyon geçmiş gibi hissedersiniz. bu sebeple, vicdanı bir kenara bırakıp çok da maruz kalmadan şutlamak, banlamak lazımdır.
 • hakaret kıvamında bir nitelemedir. ayıptır günahtır derlerdi eskiler yani dedelerimiz. toksikmiş efendim çok şikayet edermiş negatifmiş. ne yapsın psikoloğa gidip seans başına üçyüzelli liracık mı versin. anlaşılan o ki bu kavram toplumdaki yabancılaşma ve yalnızlaşmanın vurduğu bir gurup insanı terapi müşterisi haline getirmeyi amaçlayan bir projedir.
 • her gün 30 kişi engelliyorum ama hala bitmiyor. demek ki ekşi sözlük toksik insanlardan oluşuyor. o halde tanıyalım, toksik insan kimdir ?