şükela:  tümü | bugün
  • alçakgönüllü insanların terfi etmesiyle aynı sebepten dolayı: politik beceri.
    bazen yanlış insanlar terfi eder. bu kişiler hileci ve manipülatif olabilir (psikologlar bunu makyavelci* olarak adlandırır); herhangi bir şekilde suçluluk hissetmeksizin fevri ve heyecan arar şekilde davranabilir (psikopat); ya da mükemmellik, yetkililik ve üstünlük duygusuna sahip, egoistçe kendisiyle meşgul (narsist) olabilir. “karanlık üçlü” (bkz: dark triad) olarak bilinen bu üç kişilik özelliğinden bir ya da daha fazlasına sahip olan çalışanlar iş yerinde aldatmaya, hile yapmaya veya insanları sömürmeye ve etik olmayan kararlar vermeye daha eğilimlidir.

devamını okuyayım... harvard business review türkiye
  • (bkz: çünkü eşşeğin zikinden dolayı)

şaka şaka, yukarda yazılmış olan sebeplerden ötürü tabii ki de.
  • yöneticilerin büyük bir kısmının neden orospu çocuklarından oluştuğunu sebepleriyle anlatan başlık.
  • yani sunu okudum kendimle alakali bilinc duzeyim artti. makyevel filan sikimde olmaz benim, kendi mutluluguma bakarim, beni mutlu eden seyden uzulen varsa demek ki dogru yapiyorumdur, o halde baya iyi biriyim ben.
  • bizim yönetici mevkiinde biri var. abartısız ekibin en yeteneksiz kişisi. genelde işlerini başkasına yaptırır ama eskaza kendi yaparsa o işte mutlaka astların düzeltmesi gereken ciddi yanlışlar çıkar. kendi yanlışı için başkasına fırça açar. ego tavan. lakin müdürleriyle bir araya geldiğinde açık veya örtülü hep kendini över. eksik/yanlış bi durum varsa yalanla kıvırır o konuda acayip hazırcevap. tabi söyleyebileceklerin arasına yalan kategorisi dahil olunca hazırcevap olmak çok kolaylaşıyor. müdürleri olmasa dahi başka ekipten birileriyle görüşürken illa araya kendi ekibini kastederek "bunlara da herşeyi öğrettim şunu öğretemedim (işle ilgisi olmayan basit birşeyden bahsetmekte)" gibi cümleler kurmaktadır.
    tüm başarısızlıklar ekibinden birinin hatasıdır, tüm başarılar (ekipten birinin bireysel başarısı olsa dahi) onun iyi koordine etmesi yönlendirmesi sayesindedir.
    sanırım içinizde birşeyler cız etti.
  • çünkü britney spears.

bakın dikkat ederseniz toxic şarkısından sonra aldı yürüdü. makam mevki sahibi oldu.

helal be bıritni.
  • iyi iş çıkaran personeli terfi ettirip mevcut işleyişi bozmamak için bir sike derman olmayan personeli bari işleyişi aksatmasın diye işin mutfağından uzaklaştırıp yönetici yapma mantığından ötürü.
  • deve diken yarandigi icin
  • sebep sonuc iliskisini yanlis dusunuyorsunuz arkadaslar. bu insanlar zaten etkili kisilerin tanidiklari olup omur boyu kollandiklari icin toksik insanlar olurlar. yani hareketlerinin sonuclarina katlanmak durumunda olmazlar. bir tanesine denk geldim. teknik yetersizligi aciga cikip zor duruma dusunce birden otuz yasindaki adam parlayip sizi amcama soyleyecegim gibi bir ifade kullandi. yani bunlarin ne derece hasta ruhlu olduklarini ve islah edilemeyeceklerini anlayin. toksik olduklari icin degil zaten secildikleri icin o mevkiye geliyorlar ve toksik kalacaklar.
  • plazalarda durum nedir bilemem ama fabrika ortamında hiç çekilmiyorlar gerçekten.