şükela:  tümü | bugün
  • toxic positivism. cagin hastaligi. kapitalizmin din zayiflamaya baslayinca devreye soktugu yeni afyon. ıyi dusun, kendini gelistir, allah de gerisini koyver kesin olur isin diye sacmaliklar devam eder gider.
  • en çok maruz kaldığım muamele türlerinden biri.

azıcık yüzüm düşmeyegörsün, etrafıma hemen bardağın dolu tarafından bakçılar doluşuyor. vay efendim ne kadar şanslıymışım, aç değilmişim, açıkta değilmişim, ne güzel evim varmış, işim varmış, ailem varmış, kedilerim varmış. neden kendimi yıpratıyormuşum. bok var çünkü. o yüzden yıpratıyorum.

kendimi mutlu etmek için kafama takmamalıymışım, eğlenmeliymişim, deniz havası almalıymışım, kedilerime sarılmalıymışım. neden bunları yapmak yerine üzülüyormuşum. bok var çünkü. o yüzden üzülüyorum.

ya manyak mısınız allah aşkına? ben sahip olduğum güzellikleri bilmiyor muyum, şükretmiyor muyum sanıyorsunuz? tabii ki bunlar için mutluyum. ama yine de bir şeylere üzülmeye hakkım var. üzgünlüğümü yaşamaya hakkım var.

ben kendimi oyalamak için sizin o kıçıkırık önerilerinizi fazlasıyla yapmıyor muyum zaten? çılgınlar gibi yapıyorum. size yetiyorsa ne mutlu. ama bana yetmiyor. ben hala mutsuzum.

bunu dile getirdiğimde kadir kıymet bilmez oluyorum. güya benim iyiliğimi isteyen minnoş kalplileri kırmış oluyorum. bok. bok. bok!

çok sinirliyim.

toksik iyimserliğinizi alın da bi' tarafınıza sokun lütfen. hayatımda yeterince var bunlardan. bana beni anlayıp depresyonuma saygı duyan insanlar lazım.
  • yay dolunayının gerçekleştiği bugün dikkat edilmesi gereken bir durum. her şeyde olduğu gibi iyimserlikte de fazlası zarar. dengede kalın.
  • yukarıda biri kapitalizme bağlamış toksik pozitifliği ahahhshd bi toksik pozitif varsa o da sosyalistlerdir mk kendinize gelin cemre demirel gibi söverim size
  • (bkz: toksik olumlama)

zavallı canlıların, hem kendini hem de muhatabını kandırarak bir şeyleri pozitive etme çabası taşıyan içi boş olgular ve eylemler silsilesi.

bir destek cümlesi olarak en yaygın hali;
    (bkz: sen daha iyilerine layıksın)

orta doğu coğrafyasından ufak bir örnek;

(bkz: şükür)
  • toksik iyimserlikte kişiler ve duyguları önemli değildir. önemli olan bencil tavırla da olsa kendinizdir. yalnız bunu kullanan tipler onların istediği gibi olamayan kişileri toksik, manüpulatif olarak adlandırırlar. bir gün toksik dedikleri havuza kendiniz de düşerseniz çevrenizden yardım almaya hakkınız kalmamıştır yalnız. nihayetinde siz de toksik iyimserin modunu düşüren o toksik kişisinizdir.
  • 40 yıllık pollyannacılık olmuş sana toksik iyimserlik.
  • ulan ne çok yeni yeni tanımlar çıktı yaa...

vay arkadas.
  • toksik falan bu konulara eğilen insanların asıl toksik olmaları cabası.

bir kız arkadaşım vardı toksik diye millete bok atardı.
    baş toksikti.
    toksik çocuğuydu.
hesabın var mı? giriş yap