şükela:  tümü | bugün
  • tokyo polisinin yaptığı açıklamaya göre, son 1 yılda yolda bulunup polis merkezine ulaştırılan para miktarı 35 milyon doları aşmış. bulunan paranın büyük kısmı sahiplerine ulaştırılmış.

kaynak: http://www.haberturk.com/…azla-para-bulundu-1869993
  • adamlar bizden daha dinli imanlı :)
  • onurlu millettir bu japonlar. körfez köprüsü inşaatında hatası olmamasına rağmen sorumlu benim deyip intihar eden japon mühendis kishi ryoichi seni de unutmadık.
  • benzer bir örnek olarak japonya butiklerindeki ürünlerde alarm soketi bulunmaz.
  • tokyo'da bir ay kaldım. kaldığım süre içinde bir paket sigara ve barlar sokağında bir miktar para buldum. üç kuruş para için gecenin köründe polis noktasına gidecek halim yoktu. dolayısıyla cebe indirdim. ama hakikaten çok başka şu japonlar. keşke o teslim edilen paralarla aç bıraktıkları, bir deri bir kemik kalan güvercinleri besleseler. kaldı ki ben bulduğum paralar ve kendi paramla zavallı güvercinleri besledim. herşey dozunda olmalı, bunlar mükemmel olacağız herşeyin bokunu çıkartmışlar. sokakta da elde yemek kültürü de olmadığı için yerlerde bir tane kırıntı bile yok kuşlar için.