şükela:  tümü | bugün
  • birader sen seyirci misin? diye sormuşluğu da var diyorlar.
  • kibir yüzyılın problemi. kıyafete verilen önem azaldıkça orda kafalar daha ileridir bence.
  • yazılı bir kural olmadığı müddetçe, ancak bok yemek düşer.

iş yeriyle falan kıyaslayanlar olmuş, iş yerinde yazılı kural veya sözle yapılan bildirimler var. her iş yerinin kendine özgü kuralları var. ben yıllar önce iş yerime parmak arası terlik ve mayo ile gidiyordum, işim bunu gerektiriyordu.

yazdır güzel kardeşim bilet açıklamasına, smokinsiz olmaz de.
  • tamam belki haklıdır haksızdır da cem yılmaz geldiğinde de pijamalarıyla, eşofmanı ile spor ayakkabısı ile çıkmıştı. onu da indirseydin sahneden? hayır onu geçtim cem yılmaz şöyle(orada adamın elini çekmiyorlar ama seyircinin tepkisinden ve tolga çevikin sonrasındaki konuşmalarından bir adet nah hareketi olduğu malum) bir el hareketi çekti o sahneden. tolga çeviki severim ama biraz sanki konya valisine mi özendi ben anlamadım ki.

edit: lan bende biliyorum yukarıda aynı şeyin sorulduğunu. bende tepkimi belirtmek istedim. ayrıca ekşiup kullanmamak daha iyiymiş, bir dahaki sefere kullanmayacağım.
  • ne olduğu belli olmayan bir kovmadır.

kovulan seyirci midir? sahneye çıkan oyuncu mudur? burası anlaşılmıyor.

seyirci ise, özel olarak belirtilmemişse seyirci neyle gelirse gelir sana ne?

oyuncu ise, provaya eşofmanla gelmesi normaldir. smokinle prova mı yapılır?

tolga çevik bir giyim gurusu, bir sahne otoritesi midir, kimdir? ne yapmak nereye varmak istemektedir?

edit: sahneye oyuna dahil edilmek üzere çıkartılan 19 yaşındaki bir seyirciyi eşofmanlı olduğu için kovmuş. aynı zamanda seyircinin ağzında sakız varmış ona da çok bozulmuş ayar olmuş filan.

şunu ferhan şensoy yapsa vardır bir bildiği diyerekten laf edemem de tolga çevik'te bu tripler, tepkiler biraz sakil duruyor.
  • o seyirci kaan tangöze’dir daha sonrasına “haberin yok ölüyorum” şarkısını yazdı fakat eşofman giymekten hiç vazgeçmedi.
  • valiye kızıyordum ülkenin komedyeninde bile saçma sapan kompleksler var.
  • tiyatroya smokin zorunluluğu getirilmesi avrupa'daki zenginlerin, fakirleri tiyatroda görmek istememesinin bir sonucu. tiyatronun evrimine bakarsanız en başlarda avrupa'da sıradan halk ve burjuvanın yan yana oturduğu bir etkinlik olduğunu daha sonradan maddi durumu yetersiz olanların alamayacağı bir elbise giyme zorunluluğuyla birlikte bir zengin eğlenceliğine dönüştüğünü görürsünüz. tolga çevik de -ki kendisini severim- bu saçma ve ayrımcı geleneği sanki kültürmüş zanneden şekilci tayfadan belli ki. insanlar ne giydiğimizle nasıl göründüğümüzle daha az ilgilendikçe dünya daha güzel bir yer olacak.
  • smokinle başladığı programı don ile bitiren adamdan ironi dersleri no 1
  • müşteri daima haklıdır. banka şube müdürü takım elbiseyle odasında şort parmak arası terlikli bir müşteriyi karşıladığında git üstüne doğru dürüst bir şey giy ben saygımdan takım elbise giyiyorum mu diyor? ayrıca saygı duyma kardeşim sen de rahat giyin kim zorluyoki seni. modacı değilsin oraya kimse seni şık görmeye gelmiyor.