• "falanca" koleji kökenli olma ihtimali olan annedir.
  • montajı yapanı tanıyorum. başlığı görünce, merak edip sordum.
    ilgili programda selanik göçmeni olduğunu belirtmiş. sansürlenen kısmı üsküdar amerkan koleji kökenli olduğunu söylediği kısım.
    özel kurumların adı rtük sebebi ile kesiliyor.
  • vaziyet aldım.
    adamın annesinin nereli olduğunu ve sansürlendiyse neden sansürlendiğini merak ettim. ne sebep olabilir buna? ayrıca kültür birikiminin kaynağını bilmek isterim. buna merak etmenin tuhaf bir yanı yok?
  • edit: arkadaşlar orda mesela 'şişli terakki' kökenli diyor da olabilir.biriniz de çıkıp uyarmıyorsunuz beni..yazık..nereye gidiyor bu ekşi anlayamıyorum açıkçası..saçmalamayın bir kere hiç köken yüzünden sansür olur mu..
    edit2:özelden 5-6 mesaj gelmiş.içlerinden birinde sagolsun arkadaş beni orda kurum adı veriyor olabilir diye uyarmış.farketmemişim.uyarıldım şu an.

(bkz: arkadaşlar gelmeyin tünel bombok bir yere çıktı)

ilgili program

dün şans eseri youtube da rastladım.tolga çevik hülya avsarda konuk ve ailesi hakkında bilgi vermeye başlıyor.selanik göçmeniyiz vs dedikten sonra anne tarafının çok kültürlü,annesinin de yabancı dillere fazlasıyla hakim olduğunu söylüyor.hülya avşar annesinin nasıl bu derece iyi bir ingilizcesi oldugunu sorduğu anda 'annem....kökenlidir' cevabını veriyor.programın orjinalinde de bir sansür söz konusu.
    bir insanın ırkı için neden sansür konulur anlamam.akla selanik köklerinden dolayı yahudi - sabetayist olabileceği geliyor sadece.zira o dönem selanikte kültürlü türk ailelerinin hemen hemen hepsi sabetayist.ama tuhaf olan tolga çevik o kökeni rahatlıkla söylerken program bunu neden saklama ihtiyacı duyuyor.
    biraz konuyu komplo teorilerine bulaştırarak ya medyada hala güçlü olan bu grup kendini gündemden uzak tutmaya çalışıyor ya da programdan sonra tolga çevik 'ben bunu söyledim ama yayınlanmasın' dedi..
  • yüksek ihtimalle kökeni robert koleji ya da üsküdar amerikan koleji olan anne.

neden hemen dellendiniz ki yahu.
  • bugün çok işsizim, link'e tıkladım ve hatta video'yu bir süre izledim. gayet de söylemiş işte selanik diye. neresi gizemli? o değil de; adamın nasıl olur da annesinden ingilizce öğrenebileceğini bir türlü idrak edemeyen bir adet hülya avşar barındırıyor video. izlemeyin, beyniniz yanar.
  • vaziyet aldık mı? karışacak sanki buralar.

bana ne,
    sana ne,
    bize ne,
    onlara ne,
    kime ne adamın annesinden.
  • selanikli olmasında, musevi olmasında hiçbir tuhaflık olmayan anne gibi anne.

tuhaf olan kökeninin sansürlenmesi. ne zamandır musevilik sansürlenecek bir kelime oldu?

anneye de ayrıca üzüldüm. sen o kadar kültürlü biri ol, oğlun tolga çevik olsun.
hesabın var mı? giriş yap