şükela:  tümü | bugün
  • antalyadan dünyaya armağan bir harika bestekar.http://www.tolgaozdemir.com/
  • 2009 yılı itibarı ile istanbul bilgi üniversitesi müzik bölümü' nde hoca olmuş müzisyen. verdiği armoni dersleri gayet keyifli ve alışılagelmişin dışında geçiyor, hayırlısı. *
  • isim benzerliği sebebiyle tüm öğrencilerinden bitmek bilmeyen mailler almama sebep oluyor kendisi. iyi niyetim olmasa "final ödevin bok gibi olmuş otur aşağı f" diyecem ama ayıp olur diye yapmıyorum. yapsam mı ya, eglenceli olabilir aslında.
  • tolga zafer özdemir tam adıdır. bilgi üniversitesi müzik bölümü birinci sınıf dersi "fundamentals of music", ikinci sınıf dersi "introduction to composition" ve üçüncü sınıf dersi "orchestration" derslerine girmektedir. bir hoca olarak iyimserliği ve anlayışı gerçekten takdire şayandır.
  • galatasaray marşı'nı düzenlemişliği olan besteci. senfonik bir hava katmıştır marşa.
  • memphis’te 2005 yılının bestecisi seçilen, dünyalar tatlısı-mütevazisi akademisyen, besteci. ayrıca antik ortadoğu müzik teorisi hakkında da araştırmalar yapmış olan çok kültürlü müzik üreticisi. dersleri de bir o kadar zevkli, ara ara fizik konularına değinir derslerde. türk öğrenciler için fazla iyi bir adamdır dersini sabote de etseniz sabırla cevap verir asla kızmaz, çok sakin bi mizacı vardır.yarın borusan da çağdaş müzik trio konserinde affordable escape bestesinin türkiye prömiyeri de olucak.
  • dünyayı doğu batı olarak ikiye bölsek, ama işe ırksal boyutu katmayıp coğrafi şeyleri katsak, bu adam batı temelli çağdaş müziğin doğuya ne kadar ihtiyacı olduğunun kanıtıdır.
  • istanbul bilgi üniversitesi müzik bölümü'nün pek bir dünyalar tatlısı, pek bir anlayışlı, güleryüzlü hocası, über insan. müthiş müzisyenliğiyle doğru orantılı olan mütevaziliğinden ötürü de bilgi müzik'te gönüllerde taht kurmuştur. armoni ve ses fiziği gibi en sevdiğim dersleri okuldaki en sevdiğim hocadan görebilmek çok büyük bir mutluluk benim için. bilgi müzik'in başından eksik olmamasını dilediğim kişilerdendir.
  • en sevilesi akademisyendir, türkiye de pek göremeyeceğiniz cinsten bir akademisyendir, kompozitördür. egolarından ziyade öğrencileriyle donanım paylaşmayı sever çünkü.
    seneler önce ilk dersine gittiğimde "birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var" diyerek zaten gönlüme tahtını kurmuştu.
    alakasız bir bilgi olarak karısıda kemancıdır. yazdığı güzel keman partlarını evde denetiyor mu bilemeyiz. geçen sene görücüye çıkardığı bir parçasısı vardı ki hala gitmez kulağımdan, çok etkilenmiştim konserinde duyduğumda. baya da bir bağımlılık yaratıyor dinledikten sonra. antik orta-doğu müzik teorisini konuşturduğu parçamız geliyor (ne yazık ki midi ama o bile yeter);

https://soundcloud.com/…tooncomposer/chaopolis-midi