• turkiyede bugun 80 li yillarin en yakisikli aktoru kimdir sorusunu kime sorarsaniz sorun "once tarik(tarcan) sonra tolga savaci" cevabini duyacak, sonra kapali tribune uyuma diye bagirdigini duyacaksiniz. gercekten de tolga agabey delici bakislariyla 500 grama yakin net kas agirligiyla, badi yuruyusuyle, ve kovboy cizmelerinin icine soktugu strec kotlariyla bir ekoldu, okuldu, mektepti. kendisini galatasaray in su topu takiminda once bir rakip sonra bir agabey olarak tanidim. cok yetenekli bir su topcu degildi ama mankenligin hakkini veriyordu. kucuk bir dunyasi vardi engin agabeyler pek anlasamaz, defile sonrasi bir duvar ustune cikip pijamalariyla cekirdek citlerdi.

    oncelikle bana getirilen bir film teklifini yasimin kucuklugu, ve rolun agirligi(banu alkanla oynamam gerekiyordu) reddedince firsat tolga agabeyin yuzune gulmus, ilk filmini banu alkan gibi gercek bir star ile yapmisti. bu filmde ruh hastasi bir psikopati canladirmak icin turkiyede ilk kez kadrajin 3 te ikisini kapayan "kas oyunculugu" nu kesfetmis, bu alanda neseli gunler filminde ki yakalanan standardi bile asip, citayi yukariya cekmisti.
  • tolga abimizin en delikanlı vukuatı şudur. arabasıyla giderken kendisini sıkıştıran minibüs şöförünü oyuncak tabancayla korkutmaya kalkınca, minibüsçü babanın kolunu kırmış olay da adliyeye intikal etmişti.

    ha bu arada ablası sibel savacı da zamanının hanımefendi mankenlerindendir. güzeldir.
  • turuncu siyah şeritli chevrolet lumina'sıyla drag racing olayında harbiden başarılı olan eski manken, artist yeni pilot.. büyütülmüş arka lastikler ve nos ile sanıyorum oto drag türkiye'de 7. sınıf otomobiller (limitsiz modifiye) serisinde birinci, yürüyedur.
  • bir zamanlar ford escort cup ta da yarışmış olan ardından somer aydagul ile bir jeep cj 5 te off roadlara katılmış olan, yarış dönüşlerinde o zamanki karısının* eve almama tehditleri nedeniyle off road u bırakmış sinema oyuncusu ve manken.. amerikan otomobillerine her zaman merakı vardı...
  • hazırlık 1. sınıftan lise 2. sınıfa kadar okuduğu saint joseph medresesinde aralarına naciz kulunuz da dahil olan pek çok insana korku salmış, top çalmış, top dikmiş, kantin yağmalamış bir abimiz. beni pataklamış olduğunu hala unutmuş değilim kendisini berivan çekiminde gördüğümde bunu ifade etmeye çalıştım ama saint joseph te okuduğunu bile unutmuş garibim neredeyse.