şükela:  tümü | bugün
  • dersi güzel anlatan tok sesli şirin bir hocadır kendisi topsakalınıda unutmamak gerekir adını bilmeyenler 'var ya şu topsakallı' diye tarif eder.
  • marmara hukukta ders veren, anayasa hukuku dersini sevdiren, yakışıklı/karizmatik xoca.
  • "(..) ilk etapta başta iham ve türkiye anayasa mahkemelesi olmak üzere, ingilizce ve almanca konuşulan ülkelerdeki anayasa ve insan haklarına ilişkin yargı organlarının önemli kararlarına, konuyla ilgili demokratik kitle örgütlerinin ve uluslararası organların raporlarına, güncel toplantılara ve literatürdeki güncel önemli yayınlara yer verilecektir. (..)" diyerek anayasa ve insan haklarıyla yeni bir blog açmış, anayasalhaber.blogspot.com adresinden ulaşılabilir.
  • kendisi artık dr. tolga şirin olmuştur. ayrıca güncel hukuktaki'' insan hakkı ihlalinin onarılmasını isteme hakkı'' adlı son makalesi okunası
  • sol görünümlü liberal. revizyonist.

edit: liboş kavramını pejoratif bulan anayasa hukuku hocası.
  • anayasa hukukunun bilge balıkçısıdır. uzak olmayan bir gelecekte adını çok daha fazla duyacağız.
  • "30 soruda toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkı" kitabı yayınlanmış. toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkı ile ilgili çok fazla demagoji ve dezenformasyonun yapıldığı şu sıralarda, olaya teknik yaklaşan ile işkembe-i kübradan atanı turnusol kağıdı gibi ayırmaya yarayacak bir eser gibi görünüyor.
  • tok sesli, dersini anlatırken sık sık kaboğlu hocaya atıf yapan; anayasa hukukçusu. yalnız anladığım üzere kendisi sözlülüğü takip etmektedir zira derste beni sözlüklerde top sakallı diye çağırıyorlarmış diyerek ismini koca koca harflerle tahtaya yazmıştır.

tüm bunlarla birlikte, derslerde ünlü düşünürlerden yaptığı alıntılarla da genç bir bilgeyi andırmaktadır sanki biraz. insanın kendisine soru sorası geliyor dersteyken.
  • nedense bende tavırlarıyla görünüşüyle nietzsche etkisi yaratan, kibar, biraz havalı ama yine de öğrenci ile iletişim halinde olan saygı gösterilesi hocamdır.

bir de ibrahim kaboğlu'ndan daha iyi ders anlattığını söylerler. henüz girmedim ondan bir şey diyemiyorum sözlük.
  • (bkz: yedirmeyiz)

çok üreten, çok çalışan, mesleğini severek yaptığını hissettiren yani az rastlanılan bir akademisyendir. mesele lafa değil icraata bakmaksa, bu memlekete, onunla uğraşanlardan çok daha faydalı olduğu aşikardır.