şükela:  tümü | bugün
 • nedense ömrünü tuncay güney'le mücadeleye adamış gazeteci/hürriyet çalışanı.
 • susurluk kazasında abdullah çatlının üzerinden çıkan kimliğin sahibi olan mehmet özbayın amerika'da izini süren gazeteci.

  http://www.hurriyet.com.tr/…em/13060426.asp?gid=229

  dün, derin devletin bulunamayan adamını bulduk, deyince, lan yoksa yeşili mi buldular demiştim. biraz sükut-u hayal oldu... üstelik haber çok doyurucu ve ilginç değil açıkçası...

  ama gazeteciliğin gerektirdiği her şey var haberde. emek verilmiş, iz sürülmüş, ilginç bir adamın bağlantıları -en azından bir kısmı- deşifre edilmiş.

  ellerine sağlık diyoruz...

  bi de engin civanın peşine düşsene be hacı... nerede, ne yapar merak ediyoruz valla...

  (bkz: rüşvetin belgesi mi olur pezevenk)
 • hürriyet eklerden hürriyet yazı işleri bölümüne geçmiş, ufku ve yolu açık gazeteci.
 • hürriyet'te okunmaya değer yazıların sahibi gazeteci.
 • okunacak şeyler yazan gazeteci. amerika'da kala kala oranın gazetecilik raconunu da kapmış abimiz. yolu açık olsun.
 • hurriyet gazetesi geleceği gördü. "standart gazete satış" parodisini gördü. yani şu: gazete en çok haftasonu satılıyor. yani insanların evde oturup kahveyle beraber gazeteyi eline alıp okumayı sevdiği günlerde... hürriyet'te bu yönü gördü ve pazar gazetesi çıkarmaya başladı. gazete "aktüelite" bir gazete olacaktı. yani sıkıcı siyasi gündem değilde aktüel konuların değerlendirilceği, ilginç konuların tartışılacağı bir gazete ve bu gazete de tolga tanış yok!

  gerçekten ilginç konulardan bahseder. tam anlamıyla aktüel bir adamdır. bir gün bloomberg sahibinin rezidansında verdiği partiye gider. oradaki normları ve davetlileri yazar. bir gün borsacıların en çok takıldığı restorana gider. orada dönen entrikalardan ve normlardan bahseder. bir gün mafya lokaline gider. o lokalin etrafındaki marketlere sağladığı ekonomiyi yazar. bir gün şehrin en gizemli klüplerini ve içersinde dönenleri yazar. tam anlamıyla pazar günleri okuncak adam.
 • oldukca kafasi calisan bir yazar. tespitleri, yazmak icin sectigi konular genelde dikkat cekici ve kendini ifade edisi muazzam. gocmen olarak yasadigi bir ulkeyi mantikli bir sekilde analiz edebilmesi takdire sayan.
 • kafasi calisiyor mu, kaynaklari iyi mi bilmem ama, kose yazarligi pek de becerebildigi bir sey degil onu net olarak gorebiliyorum. arastirmaci gazeteci-muhabir olsun, belgesel kitap uzerine calissin. ama kose yazarligi? eldeki ham verileri guzelce servise hazir edebilme ve edebi kabiliyet? ni ih. ona gore degil.
 • 25 eylül 2011 günü yazdığı yazıyla dikkatimi çekmiş bir gazetici.

  bugüne kadar daha önce yazılarına rastlamamıştım. tabi çevremizde yılmaz özdil yazılarını paylaşmayı ibadet haline getirmiş bir güruh olduktan sonra böylesi bir araştırmacı gazeteci pek de göze çarpmıyor. ama önceki yazılarını ve sonrasında yazacaklarını merakla okuyacağım.

  bundan 3-4 yıl sonrasında adından sıklıkla söz ettirebilir.
 • bayağı değişik bir üslubu ve konu seçimleri var. ilginç bir yazar.

  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/20342025.asp