şükela:  tümü | bugün
 • 1978 yılında ankara’da doğdu. klasik gitar eğitimine 12 yaşında başladı. 1996 yılında boğaziçi üniversitesi işletme bölümüne girdi. 1996-2001 yılları arasında boğaziçi üniversitesi folklor kulübü’nde ayhan akkaya ile flamenko ve klasik gitar eğitimini sürdürdü ve büfk gitar topluluğu'nun birçok konserinde yer aldı.

  2001 yılında istanbul teknik üniversitesi dr. erol üçer müzik ileri araştırmalar merkezi (miam) klasik gitar yüksek lisans programına kabul edildi. 2001-2006 yılları arasında burada soner egesel ve bekir küçükay ile çalışmalarını sürdürdü.

  5. lambesc klasik gitar festivali, 16. estergon klasik gitar festivali, 16. ve 17. iserlohn gitar festivali ve “1. westfalian guitar spring” gitar festivallerinde masterclasslara katıldı ve bu festivallerin kapanış konserlerinde yer aldı. roland dyens, ricardo moyano, elena papandreau, thomas müller pering, thomas kirchhoff, marco meloni, lily afshar ve jorge cardoso gibi birçok gitaristin masterclasslarına aktif olarak katıldı.

  4. hawaii uluslararası sanat ve beşeri bilimler konferansı’nda, 1. portekiz aveiro üniversitesi uluslararası performans çalışmaları konferansı’nda, 1. istanbul teknik üniversitesi müzik bilimi kulübü uluslararası öğrenci sempozyumu’nda, kanada york üniversitesi'nde ve memphis üniversitesi’nde “anadolu müziğinin klasik gitar repertuarı üzerindeki etkileri” ve “anadolu halk ezgilerinin klasik gitar ile yorumlanması” başlıklı ‘seminer-dinleti’yi verdi.

  2007 yılında erhan birol ile beraber klasik gitar ikilisi “duoist”i (http://www.duoist.com/), aysu sulu şanver ile birlikte klasik gitar – flüt ikilisi “istanbul flüt gitar ikilisi”ni (http://www.myspace.com/istanbulflutgitarikilisi), 2008 yılında aida boydağ ile duo aqua'yı (http://www.myspace.com/duoaqua) kurdu ve 9. uluslararası yıldız gitar günleri, 7. ve 8. uluslararası afyon klasik müzik festivali, memphis üniversitesi, istanbul cemal reşit rey konser salonu gibi yerlerde konserler verdi.

  2001 yılından beri boğaziçi gösteri sanatları topluluğu’nda (bgst http://www.bgst.org/) çalışmalarını sürdürmektedir. “kardeş türküler” ve “45’lik şarkılar” projelerinde bir dönem çalmıştır. 2007 yılında birgül serçe ile "temel müzik eğitimine giriş" (http://www.temelmuzikegitimi.com/) metodunu hazırlamıştır.

  2008 yılında "ayarlanabilir mikrotonal gitar"ı tasarlamıştır (http://www.myspace.com/adjmicrotonalguitar).

  tolgahan çoğulu halen itü miam’da doktora eğitimini sürdürmekte ve araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır.

  http://www.myspace.com/tolgahancogulu
 • türkiye'de az bulunur minör işler adamı. bu adamlar ülkemizde az değiller fakat az bulunuyorlar. güzel sözlüğümüzde de ne yazık ki hakkındaki ikinci entry'i ben giriyorum. geçenlerde gitar cafe'de seminer benzeri bir şey düzenledi. çirkin bir ayakkabı, özensiz bir gömlek vardı üzerinde. selçuk karaman'ı falan düşünyorum da konserlere yaz aylarında bile tuhaf mor bir bere, fosforlu ayakkabılar giyer. tolgahan çoğulu saf müzikken, selçuk karaman başka bir şeylerdir de aslında. derdini anlamaktan ve anlatmaktan başka bir şey de yok aklında gördüğüm kadarıyla. tüm çirkinliğiyle ve özensizliğiyle harika bir adam. ülkemizde ve her yerde konservatuarlar ve birçok müzisyen klişenin ve aynı tekrarların içinde mutlulukla ve kibirle çırpınırlarken, bu abimiz yoksayılmak pahasına mikrotonal seslerle uğraşmıştır. sırf bunun için bile bir "helal olsun" hak etmiyor mu? hali vakti pek yerinde bir adam olmasa da araba alacağına gidip 11 milyara gitar yaptırmıştır. kim duydu? kaç kişi dinledi? o da böyle olacağını biliyordu ama yine de yaptı. mangal gibi yürek budur işte.
 • metroda theremin çalarken tanıştım kendisiyle. ben de mikrotonal müzikle ilgilendiğim için daha evvel işlerini dinlemiş, hayranlık duymuştum. ayaküstü bir iki kelamdan sonra yanında olan gitarını çıkardı ve 15-20 dakika birlikte doğaçlama birşeyler yaptık, muhteşem keyifliydi. bu mütevazi adama dikkat diyorum, özellikle akademik ve öncü müzik ile ilgilenenler çok duyacak gelecekte ismini.

  duyduğum en iyi aşık veysel yorumudur;

  http://vids.myspace.com/…ndividual&videoid=59834120
 • yakın bir zamanda kalan müzik'ten albümü çıkacak olan hoş sohbeti olan, mikrotonal, güzel insan.
 • (bkz: tolgahanlar)*
 • neyin nesidir diye soranlar için şu video tavsiye edilir.

  http://www.youtube.com/watch?v=z5zuqi7we64
 • "atlas" adlı albümü kalan müzik etiketiyle çıkmış olan müzisyendir.*
 • klasik muzik teorisi ve turk muzigi uygulamalarina ilgi duyan benim gibiler icin asmis, dahiyane bir kisiliktir.

  http://www.youtube.com/watch?v=myk_pf9wtre
 • east mediterranean sundance coverı ile kendini tekrar göstermiş şahıs.
 • çok müthiş bir işe imza atmıştır. 100 classical guitar pieces