şükela:  tümü | bugün
  • özellikle twitter kullanıcıları tarafından yeni başlatılan bir hashtag çalışmasıdır.

kaynak haber

istanbul beylikdüzü semtinde internet üzerinden tanıştığı ve kendini murat adıyla tanıttığı 13 yaşındaki erkek çocuğunu gece yarısı kandırıp aracına alarak cinsel istismara uğratan (bkz: tolga karaca) devriyedeki polis memurları tarafından olay sırasında yakalanmış ve çocuğun şikâyetçi olmasıyla gözaltına alınmıştır. iki günün sonunda adlı kontrol şartıyla serbest bırakılan bu şahıs serbest gezmekte ve mağdur , çocuk esirgeme kurumuna alınmıştır.

kampanyaya katılmamız, sosyal medya gücüyle kişinin ceza almasına destek olmamız gerekiyor.

edit: kaynak haber metni;

sözcü gazetesinden tugay saday'ın haberine göre, beylikdüzü'nde 10 mayıs cuma akşamı saat 22.30 sıralarında devriye gezen polis ekipleri, kavaklı mahallesi aktoprak caddesinde park halindeki bir araçtan şüphelenerek arama yaptı.polis, el feneriyle yaklaştığı otomobilden yarı çıplak iki kişiyi indirdi. şahıslardan birinin 13 yaşındaki h., diğerinin ise 27 yaşındaki tolga k. olduğu belirlendi. yapılan ön inceleme ve sorguda tolga k.'nın, 13 yaşındaki h.'ye cinsel istismarda bulunduğu anlaşılınca ikili emniyete götürüldü.
    emniyet’te yapılan inceleme sonucu tolga k.'nın açtığı sahte sosyal medya hesabı üzerinden 13 yaşındaki erkek çocuğu ile irtibata geçtiği belirlendi. bir süre çocukla sohbet eden tolga k.’nın ardından aracına alarak çocuğa cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı.
    'aracın içinde bir saat kaldık'
    çocuk büro amirliği'ne götürülen h.'nin uzman eşliğinde alınan ifadesinde; tolga k.'nın kendisini murat ismiyle tanıttığını söylediği öğrenildi.
    çocuğun, "yaklaşık 15 gün önce sahte sosyal medya hesabından benimle iletişime geçti. önce evinde buluştuk. ardından olay günü beni evimin yakınlarından arabayla aldı. aracın içinde bir saat kaldık. beni araç içerisinde öptü. cinsel organını da çıkardı…. ardından da polisler geldi. bana kendisini murat olarak tanıtan ve bu olayları yaşadığım kişiden şikayetçiyim" dediği ortaya çıktı.
    emniyet’te susma hakkını kullandığı öğrenilen tolga k. adliyeye sevk edildi, ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. mahkemenin şahsı serbest bırakma gerekçesi ise öğrenilemedi.
    13 yaşında olan ve ailesinin yanından alınan çocuk ise çocuk esirgeme kurumu yetkililerine teslim edildi.
  • bunun için bir kampanya yapmak ne kadar utanç verici.
    olması gereken zaten bu değil mi?

ülkede hakim savcı yok mu?

herif çocuğa tecavüz etmiş, yasalarda bunun bir karşılığı yok mu?

muz cumhuriyeti diyince de kızıyorsunuz.
  • savcılar ve hakimler bu tip kararlarıyla adeta ben vatandaşın değil akpnin hakimi savcısıyım diyor ve içlerinden bir babayiğit çıkmıyor.günde onlarca bu tip karar alıyorlar birkaçı gündeme geliyor sadece.
  • yahu arkadaş ben bu adalet sistemini anlamıyorum. ulan polis suçüstü yakalamış, çocuk şikayetçi, internette yazışmalar tespit edilmiş daha ne sikime sen serbest bırakıyosun bu adamı. allah, peygamber aşkına bir tane hukukçu bana bunun yasadaki açık da olsa mantıklı bir açıklamasını yapabilecek mi? zira kafayı yiyicem artık amk ülkesinde. gözaltı süresi bile 2 gün.
  • polis, el feneriyle yaklaştığı otomobilden yarı çıplak iki kişiyi indirdi. şahıslardan birinin 13 yaşındaki h., diğerinin ise 27 yaşındaki tolga k. olduğu belirlendi. yapılan ön inceleme ve sorguda tolga k.'nın, 13 yaşındaki h.'ye cinsel istismarda bulunduğu anlaşılınca ikili emniyete götürüldü.
    emniyet’te yapılan inceleme sonucu tolga k.'nın açtığı sahte sosyal medya hesabı üzerinden 13 yaşındaki erkek çocuğu ile irtibata geçtiği belirlendi. bir süre çocukla sohbet eden tolga k.’nın ardından aracına alarak çocuğa cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı.

yukarda haberden bir kesit var. şimdi ne yazayım ben yani bunu nasıl açıklıyor lan o hakimler o savcılar, bu yasa çıkaranlar/ yasa teklifi sunanlar/ yasa da söz hakkı olanlar niye harekete geçmiyor lan yıllardır. belli ki kanunda açık var. mecburen uyguluyorsunuz eyvallah da yıllardır bu şerefsizliğe niye ses çıkarılmıyor. ben ak parti'nin bile bu kadar insafsız olabileceğine inanmıyorum amq bari bunun için birleşin ya. göz göre göre insanlık ölüyor harekete geçin artık.

change.org'dan hukuk mücadelesi veriyor insanlar yazıktır günahtır.
  • cübbesi düğmeli hakimin savcın oluca adaleti sosyal medyadan sağlamaya çalışıyorsun işte böyle...
  • bu hakimler, savcılar hakkında işlem yapılamıyor mu? suçüstü yakalanan ve suçu sabit olan bir sapığı hangi hakla, hangi mantıkla serbest bırakıyorlar? bu vahşi pisliklerin çocuklarımızdan uzak durması için cezaların caydırıcı olması gerekmiyor mu?

bu sapık yaratığı serbest bırakan hakim kim? kamuoyu oluşmadan neden hiçbir şey yapılmıyor? hakim ve savcılar hakkında yorum yapmak suç mu? bu yaratığı serbest bırakan insanlar bunu hangi mantıkla yaptı açıklama istiyorum ben.

insanın ırzına göz koyan hele de küçücük çocuklara tasallut edenlerin cezaları ne zaman kamuoyu vicdanını rahatlatacak?
  • çocuk istismarcısı tutuklansın diye kampanya başlatma ihtiyacı hissettiğimiz bir ülkede insanlar idam falan istiyor bu suçlara. sanki hakim elinde suçun karşılığı yok diye bırakmış, idam olsa verirdim ama yok o yüzden serbest bırakıyorum demiş.
  • sonra da linç kültürü diye ağlıyorsunuz. şimdi bu orospu çocuğunu insanlar linç etmesin diye içeri alacaksınız. amacınız suça ceza değil, suçluyu korumak.
    adalet mi?
    çok güzel bir masal.
    kendi adaletini kendin sağla dönemine hoşgeldiniz.
  • adaletini sildiğim memleketi. sonra sosyal medyada linç etmek çok kötü re re rö diyorsunuz. bu piçe sosyal linç yetmez bulunduğu yerde imha edilmesi gereken oksijen israfı.