şükela:  tümü | bugün
2410 entry daha
  • daha önce de dedim, rakip liverpool, napoli değilse tolgay yok. nerede önemli ve piyasa yapacak maç var, tolgay maksimumuyla oynar. onun haricinde al gülüm ver gülüm mottosuyla maçı bitirir. hakkını yemeyeyim şimdi topu kanatlara iyi gönderir, oyunu biraz açabilecek ve biraz topu tutabilecek yeteneklere sahiptir. bunca yıldır izlerim, tolgay'ın bu söylediklerimden başka bir artısını göremedim. orta saha da oynayan bir oyuncadan ne beklenir. ikili mücadele, şut, atak başlatma, pres, sorumluluk alabilme, frikik (hadi bu çok ekstraya girsin), hava topu, dayanıklılık, topu boş alana açabilme ( bu var dedik), top saklama ( bu da var dedik ama sağ olsun bunu yapacağım diye gol yedirmişliği ya da pozisyon vermişliği vardır), alan ve adam paylaşımı, kesicilik, hız, tempo ve istikrar, top sürme, duran top kullanımı, etkili paslar, gol ve asist... bu liste benim ilk aklıma gelenler daha da uzar gider ama en ön planda olanlar benim için bunlar tabii ki de hepsine sahip bir orta saha bulmak imkansız. ortalama bir orta saha oyuncusunun bunlardan en az 4 tanesine sahip olmasını beklerim. sahip olduğu özelliklere göre de oyun tarzı ortaya çıkar. tolgay'da iki tane var, onları da yer yer belli maçlar da görebiliyoruz. kafasını verip oynadığı zaman, takım için faydalı olabiliyor ama o da söylediğim gibi piyango gibi bir şey. alıcısı varsa satıcısı olmak gerekir. şahsen ben, tolgay ha oldu ha olacak diye senelerce bekledim durdum. ilerleme pirinç tanesi kadar bile olamadı maalesef.
  • bu adamla ilgili analiz kasmaya gerek yok bu adam yerden kalkmadığı için gol yedik ya. asıl o zaman kadro dışı kalmalıydı. bu gevşek adam sonraki hafta maça çıktı ya maça.
    yok kanatlara topu açıyormuş bilmem ne. sıçarım onun kanadına. savunacağı adamın yanında koşuya eşlik eder yalandan, yerden kalkmaz, zamanında pas atmaz ve öyle bir anda öyle salak bi pas atar ki pas attığı adam topu zor kontrol eder ya da topu kaptırır. üstüne aradan sıyrılır bu tolgay denen gevşek. başka bir bok yaptığı yok ya yıllardır.
    beşiktaşın kanser hücresi. tez zamanda git milyonluk eşek.
  • bir fenerbahceli olarak her zaman begendigim ve takimimda gormek isteyecegim, yetenekli ve kumasi iyi futbolcu.
    zeki ama calismayan cocuklar gibi gordugum icin kendisini, hem teknik direktorun tolgayin icindeki canavari uyandiramadigini onu motive edemedigini dusunmusumdur.

ancak etli pilav muhabbeti ile tolgay hakkinda dusundukkerimin hepsinin yanlis olduguna kanaat getirdim. demek cok yanlis tanimisiz kendisini.
  • olamadı. olabilecek olsa zaten alman takımları kolay kolay bırakmazdı.

olcay şahan' dan çok daha teknik ve kabiliyetli olabilir belki, ama çeyreği kadar faydası olmadı beşiktaş'a. olan beşiktaş'a oldu.

tanım: atiba' nın 40 yaşındaki halini bile kesemeyecek, faydasından çok zararı olan orta saha top tepemeyicisi.
  • kafasinda futbolu bitirmis adam.
  • durmadan takas iddialrı gündeme geliyor.ya ozan tufan il ya da burak yılmaz ile takaslanacakmış. bu isimler şenol güneş'in isteyeceği isimler lakin bir sorun var. şenol güneş'in sezon sonu sözleşmesi bitiyor ve takımda kalacağı belli değil. hal böyleyken beşiktaş yönetimi bu riske girmek istemez. alacaklarına karşılık kolaylık sağlayarak almanya'ya gönderirler. bu takasların olabileceğini sanmıyorum.
  • tolgay beşiktaş futbol takımında bulunun en yetenekli bir kaç futbolcudan biridir. onu oynatamayan ve gerekli motivasyonunu sağlamayan teknik ekibin beceriksizliğidir.
  • tolgay için yazılanlara, konuşulanlara hayretle bakıyorum. kadro dışı kalması vs.

tolgay'a bakış açımız, uefanın cüneyt çakır'a bakış açısı gibi geliyor. nasıl ki her cüneyt'e final veya denk bir maç verildiğinde, türkiye'de yönettiği eyyamlı maçları düşünüp "ulan bundaki yeteneği bir tek biz mi faketmiyoruz?" diye, hayretler için de kalıyorsak, tolgay'ında eleştirilmesi o kadar buna benziyor.

diğer tolgay ile aynı mevkide ki futbolcuların istatistiklerine bakmadım yalan yok. ama şu pas istatistiğini görüp hala tolgay eleştiriliyorsa, uefanın cüneyt çakır'a bakış açısından bir farkımız yok.

bence sorun, burnumuzun ucundaki yetenekleri görmememiz. tolgay bugün dortmund'ta oynasaydı. bugün ilkay gibi, mesut gibi (gerçi ben şişirilmiş olduğunu düşünüyorum. bunu yeri geldiğinde nacizane fikirlerimi yazarım:) ), emrecan gibi yetenekleri "ulan böyle adamları biz neden bulamıyoruz" diye iç geçirecektik. hatta vatan haini ilan edecektik.

hem sadece istatistik değil. oyun içinde, pas akışındaki soğukkanlılığı, pas isabeti (ki istatistik yukardaki link'te var) oyunu rahatlatması vs.

el sonuç, tolgay bir değerdir. hemde futbolunun zirvesinde olmasına rağmen gözleri üzerinde tutmak önemli.

bir fenerbahçe taraftarı olarak ise, ozan ile takas dedikodusu çıktığından beri içim içimi yiyor :) inşallah takas gerçekleşir.
  • ben bizim bu çöpleri kim alacak derken gs ve fb sulanıyor adamlara. * önce love şimdi tolgay. gs'li hesaplar tolgay'ın almanya'da oynarken yaptığı galatasaraylıyım açıklamasını paylaşıyor, fenerliler ise ozan'la takas ihtimalini.

vallahi bizim 3,5 senedir göremediğimizi görmüşseniz tebrik etmekten başka yapacak bir şey yok.
  • adamı izlemeyen gelmiş istatistik verip mesut özil falan diyor.
    senin mesut dediğin adamın yattığı yerden gol izlediğini ben görmedim.
    senin mesut dediğin adam dikine oynar, asist yapar, frikik atar, şut fırsatı buldu mu zımbalar..
    tolgay denilen adam koca sezonu toplam 2-3 asist ve gol ile tamamlıyor. attırdığından fazla pozisyon verdiriyor.
    kıçını kaldırmaktan topa vurmaktan aciz.
    28 yaşına gelmiş 1 tane frikik attığını görmedik.
    iyi ve vasatın üstü maçları oldu ama bir elin parmağı kadar.
    etliye sütlüye dokunmadan yaptığı pas istatistiğine göre kalkmış mesutla kıyas yapıyorsun.
    ağzı olan konuşuyor resmen, iki internet karıştırınca prof oluyor.
    şenol bile oynatmıyor adamı. vitaminsiz oğuzhan 36 lık atiba ile başlıyor.
5 entry daha