şükela:  tümü | bugün soru sor
4092 entry daha
  • yabancı sınırlaması sağolsun böyle adamları izlemeye mahkum edileceğiz.
  • orta üçlüyü ekici , tolgay ve jailson şeklinde yaparsa performansı artacaktır.
    zayts denen adam tam bir baş belası, orta saha olarak düşünsen tam bir orta saha değil, forvet desen forvet değil.
    yarrak gibi bir adam tam manasıyla.
  • yenen golde adamı kovalamaması değil kovalayamaması konuşulması gereken futbolcu. ersun yanal golden önce yapması gereken tolgay - jailson değişikliğini 85'te yaptı. tolgay'ın ayakta duracak hali kalmamıştı zaten o kadar belliydi ki ön liberonun boş kalacağı ersun yanal gitti tek başına 6 numaraya çekti adamı napsın bu adam zaten asıl mevkii değil. yenilen golde adamı kovalaması gereken zaten tolgay değil, olmamalı onun yerine mehmet topal ya da jailson olmalı o yüzden bu pozisyon için adama kızmak hakkını yemek olur
  • tribünden izledim maçı. zajc ve topal kaçak dövüşüyorlar. bazı pozisyonlar kameraya yansımıyor. fener atağa kalkacak ya da oyun sıkışıyor topal ve zajc aralara kayboluyor. her top için tolgay kendini ortaya atıyor. ancak şöyle de bir gerçek var. tolgay hem fizik gücü hem de kondisyon olarak tek başına orta sahayı toparlayacak kapasitede değil. mehmet topal stoperin arkasında adamı bekliyor, rakibin ceza sahasına girmesini tolgay engelliyor. zacj eş kutuplu mıknatıs gibi toptan kaçıyor, ayağına aldığı topu eziyor, topu ileriye tolgay taşıyor..hatta bir pozisyon vardı. sivas hücum yapıyor tam kontra değil ama fener biraz hazırlıksız yakalandı. sivas ceza alanının etrafında moses, zajc, soldado, fener defasında ise savunma 4lüsü ve arkalarına gizlemiş topal. 60-70 metrelik koridorda sadece tolgay var. kapasite belli sonuçta. bir yere kadar. topal ve zacj yerine jailson ve ekici ile oynasa tolgay daha iyi oynar..
  • fener'in kadro kalitesinin üstünde oyuncu. beşiktaş'ta,

atiba-sosa
    atiba-talisca
    atiba-ljajic

ile oynarken sönük kalıyordu sallanması normal de mehmet topal-zajc dururken tolgay eleştirilmemeli. onların yanında gayet iyi kalıyor.
  • bugün iyiydi iki maçta gömmeyelim.

diyenler...

şu golü izleyin derim. tanıdık geldi mi? :)
  • taş gibi bir sekiz numaradır.

tanımı geçtikten sonra hemen belirteyim, savunmada gölge olması mühim değil. alman altyapısı aldığından dolayı duracağı yeri iyi biliyor top rakipteyken. biraz daha agresif görmek isteyenleri anlayabiliyorum fakat bunu yapmasa da mühim değil. bu kadar sırıtmasının nedeni savunmayı en yakındaki adama pres yapmak zanneden topal’ın önünde oynaması. jailson’la çok daha rahat oynar.

bu adamın en büyük artısı sorumluluk almaktan kaçmaması. bizim takım için bulunmaz bir nimet bu, emre’den sonra ilk kez böyle bir orta sahamız oldu.
  • bugün maçı tribünden izledim ve burada saçma sapan eleştirileri, bazı gazetelerdeki tolgay kötülemelerinin hepsini boşverin. çok net söylüyorum ki sivasspor maçının orta sahadaki tek iyi ve ayakta duran adamı kendisiydi. zaten en sonunda o kadar çok yoruldu ki sakatlanmasından çok korktum. ikinci yarı o kadar hızlı hücumda takımdaki eksik bir sürü oyuncunun yerini kapatmaya çalıştı ve arkadaşımla beraber bir ara her pozisyonda bak yine tolgay geldi kapattı dedik. diğer sezon umarım iyi bir hazırlık kampı sonrası fenerbahçenin en önemli oyuncularından biri olacak 8 numara.
  • ozan tufandan ne fazlası var diye düşünüyorum.
  • ozan tufan'dan fazlasi, dürümü olan futbolcu.
14 entry daha