• adam orta sahada tek başına savaşıyor top alıp veriyor dripling yapıyor başka bir oyuncunun hatasından dolayı 70.dakikada önündeki oyuncuyu yakalamadığı diye eleştiren tinerciden başkası değildir.
  • ilk gs macinda acayip bir oyun oynayip keriz taraftar silkeler, manevi ogul olur merak etmeyin.
  • gol pozisyonunda fenaydı.

ama maçın genelinde çok da kötü değildi. adam onca senelik kariyerinde üst üste altı maç doğrudan ilk 11'i ilk kez görüyor.

ha şenol güneş bir adama takarsa, genelde haklı sebepleri de vardır. onca yeteneğine karşın kerim frei da bir baltaya sap olamadı hâlâ. tolgay'ı da keserken bir bildiği vardır muhakkak.

tolgay'ın hem defansif açıdan hem de ofansif açıdan ciddi zaafları var. yaşı da çoktan kemale erdi. bu yaştan sonra gelişebilir mi?

bence hala daha sürekli oynayarak, çalışarak gelişebilir. eksikleri kapanmayacak cinsten değil.

ersun yanal'ın ona verdiği özel bir şans. kariyer şansı. hala daha bunu kullanıp bir adım ilerleyebileceğine inanıyorum.

kullanamazsa kendi bileceği mesele.
  • şu haliyle asla bu takımda oynayamayacak ancak ersun'un ısrar ettiği gevşek. ki bugün yine iyilerdendi. ancak fizik yetmiyor. pasları da sıradan aman aman bir şey yok. sivas'ın golüne bakın sadık hatalı pas verdi bu kaybetti sonra adamı yine kovalamadı. her maç böyle gol yiyoruz. gücün yoksa oynamazsın ama adam kovalamamak! ersun bu haliyle onda hem de zayts ile birlikte asla ısrar etmemeli yürümüyor. birini feda edecek. ozan bundan iyiydi onun suçu neydi madem!

not: soldado
  • fenerbahcenin mevcut kadro sartlarinda bu adama bok atan ya tinercidir ya da futboldan pek anlamıyordur.fenerbahce kadrosundaki en iyi orta saha oyuncusu.
  • adama çok kötü, leş, yedirdi falan denmiş. abooov amk. yazacaktım bunlara cevap da izleyip gözüyle göremediği şeyi nasıl anlatacağım diye düşünüp vazgeçtim. allah size akıl fikir versin ne diyelim.
  • fenerbahçeliler beşiktaşlıların gazına gelip şu adamı eleştiriyorlar ya aklım almıyor bir türlü. bugün üç orta saha ile oynadık ama tolgay dışındaki diğer ikisi oyunda kaldıkları sürelerde hemen hemen hiç bir şey yapmadılar. zajc ve topal'dan bahsediyorum. topal top kapması için oynuyor ama bunu yapamıyor. zajc pas yapsın, oyun kursun diye oyunda ama en ufak bir şarjda yerlerde. tolgay bence bu maç özelinde soldado ve moses ile birlikte eleştirilecek son oyuncu olmalı.
  • maç önceleri ya da devre aralarında kadıköy'ün bilindik ama kalitesiz 70cm'lik zurna dürümünü yemesi gereken top tepici.
  • sadece bir pozisyona bakarak eleştirilmemesi gereken, ilk yarıda orta sahada en çok basan ve kritik top kapan sorumluluk alan oyuncuydu. o dakikalara kadar yorulmuş olması çok normal. selçuk şahin'in en ölü sezonu bu sezonki mehmet topal'dan daha iyidir. takımda öyle bir orta saha formsuzluğu var.
  • yenen golde adamı kovalamaması değil kovalayamaması konuşulması gereken futbolcu. ersun yanal golden önce yapması gereken tolgay - jailson değişikliğini 85'te yaptı. tolgay'ın ayakta duracak hali kalmamıştı zaten o kadar belliydi ki ön liberonun boş kalacağı ersun yanal gitti tek başına 6 numaraya çekti adamı napsın bu adam zaten asıl mevkii değil. yenilen golde adamı kovalaması gereken zaten tolgay değil, olmamalı onun yerine mehmet topal ya da jailson olmalı o yüzden bu pozisyon için adama kızmak hakkını yemek olur
hesabın var mı? giriş yap