şükela:  tümü | bugün soru sor
  • shine 2 hd modelini kullanmakta olduğum e-kitap okuyucu. kobo touch, kindle paperwhite 1, kindle paperwhite 2 modelleriyle karşılaştırma fırsatı buldum. bunların her birini bizzat kullandım. shine 2 hd şimdiye kadarki en iyi çözünürlük ve ışık yayılımını sunuyor. ancak tabi ki asıl dengi olan paperwhite 3 ile karşılaştırma fırsatım henüz olmadı. internetteki karşılaştırmalarda neredeyse aynı olduğunu iddia etmişler.

tolino modellerine kobo'da olduğu gibi doğrudan epub yüklenebiliyor. kindle'lara ise epub yüklerken calibre programı ile mobi'ye dönüşüm yapılıyor. her ne kadar calibre'nin kullanımı ve yüklenmesi kolay olsa da bazı durumlarda ekstra programa ihtiyaç duymamak avantajlı oluyor.(internet kafeden veya bir arkadaşın bilgisayarından kitap atmanız gerekirse)

sıfır fiyatına bakılırsa, bir gün ikinci el olarak satma ihtimaliniz varsa mantıklı değil. zira sıfırındaki yüksek fiyat, ikinci el pazarında tutunamıyor. buna ekstra olarak pazardaki hakimiyetinin az olması sebebiyle çok fazla kılıf çeşidi yok.
  • arkadaşım getirip çok ucuza sattığı için bir tane de bende var bunlardan. tolino shine adıyla çıkmış ilk modeli. kindle'ın yaptığı bir çok şeyi yapıyor, ışığı da var. 150 lira gibi bir fiyata almıştım zamanında bu başlangıç modelini. 3 yıla yakın bir zamandır en sevdiğim elektronik oyuncağım oldu. yüzden fazla kitap okudum ve okumaya devam ediyorum. shine 2 hd, vision, vision 2 ve vision 3 hd diye üst modelleri de var. hepsini denedim. hepsini ayrı ayrı beğendim fakat shine benim işimi çok iyi görüyor diye değiştirmedim.

ucuz yollu bulma şansınız varsa bu cihazı alıp kullanmanızı öneririm.
  • ucuz yollu satmak isteyenlerin gözdesi olmayan alet. arıyorsun arıyorsun hep turistten kalma alet çıkıyor. olm arada değiştirin yeni şeyler deneyin. pinti olmayın o kadar. *
  • güncel modelleri ;

page - giriş seviyesi ışıksız, 200ppi
    shine 2 - 6 inç 300 ppi ekranı var 4gb hafıza.
    vision 4 - shine 2den farkı su geçirmez, 8gb hafıza, maviden kırmızaya doğru geçiş yapabilen ışık ve tap2flip.