• ben bunun 10 mginin dortte birini yuttum. akabinde istanbul-londra arasi uctugum, londra havaalaninda uc saat bekledigim, daha sonra da londradan amerikaya geldigim soyleniyor. inansam mi bilemiyorum ama etrafta herkes ingilizce konusuyo, dogruluk payi olabilir.
  • uyku düzenim otursun deyu kaç günlük uykusuzluğun da üstüne akşam iki tane yutup, yataktan yirmidört saat sonra kalkıp yine geceyi ayakta geçirmeme sebep olan ilaç. kaderimde gece uykusu yok demek ki.
  • uyku ilaci olarak da kullanilan, alismamis bunyelerde* 20 saat garanti uyku veren ilac
  • uykulu hal, ağız kuruluğu, kabızlık, ayağa kalktığınızda başdönmesi ve bulanık görme yan etkileridir...
  • ... (bkz: the drugs dont work)
  • doktorun uykusuzluk için verdiği ilacım.
    gün 1: yaklaşık 1.5 saat sonra etkiledi, hafif hafif mayıştırdı,uyku anımı hatırlamıyorum. 7 saat sonra kendiliğimden uyandım, amaan diyip 1 saat daha uyudum. yan etki göstermedi henüz.

sonraki günlerde uykum olmadığından bi tanesi etki etmedi. yalnız iki tanesi uyku olmasa bile 1 saate filan uyutuyo. henüz 3 tanesini denemedim. benimki 10grlık olanlardan.

sanki biraz sabah sersemlik yapıyo gibi, ya da o benim sersemliğim belki de bilemedim.

hemen hemen 1 ay sonra editi; uyku düzenlemiyo kendiniz istemiyosanız,yine her şey sizin iradenizde yani. ama olsun zaten normalde 30mglığını veriyolarmış yetişkinlere 10mglığı da uyutuyo beni.

sabaha kadar yatakta dönüp durmaktan bin kat iyidir baygın gibi uyumak.
  • bunu içip uyuyamadigim da oldu ama genelde içince uyanamıyorsunuz.
  • antidepresan ilacı olarak biliniyor fakat düzenli kullanımda vücut ağırlığınızı ciddi ölçüde arttırarak tekrar depresyona girmenize sebebiyet veren bir ilaç.çok fazla iştah açıyor..
  • uyku bozukluğu ve depresyon tedavisinde kullanılan, karaciğer hastalarının kullanmaması gereken antidepresan ilaç.
  • 10 mg'ını uyku için kullandığım bir antidepresan ilaç. çok farklı antidepresan kullandım ama bunun 10 mg'ının yaptığı etki 1 değil 2 kamyon çarpmış seviyesinde. uykuya dalma konusunda hızlı olmasa da uykunun süresi ve sonrasındaki uyuşukluk yüksek düzeyde etki ediyor.
hesabın var mı? giriş yap