şükela:  tümü | bugün
  • midsomer murders dizisinin sakin yaşamı seçen dedektifi.
  • son yillarda gordugum** en karizmatik ** detektif tiplemesi. heyecan yapmadan, gicik etmeden calisir. dizinin en basindan sonuna hem mekanda*, hem olayda*, hem de kendinde* sukunet hakimdir.
  • (bkz: john nettles)
  • salaklıkta hercule poitrot’yla (bkz: hercules poitrot)yarışabilecek tek dedektif. bir cinayeti doğrudan çözme şansı hiç yoktur. ancak katil birkaç cinayet daha işleyecek, bütün kasabayı delil ve ipuçlarıyla dolduracak, şüpheli sayısı telef ola ola bir iki kişiye inecek de, bizim salak olaya uyanacak. türk emniyet teşkilatında olsa adamı sürerler be. ama tabii orası ingiltere, orda olaylar farklı.
  • ingiltere’nin en korkunç seri katilinin kocası. ingiliz polis teşkilatında polis müfettişi olarak çalışmaktadır. senelerden beri karısının tamamen zevk için işlediği cinayetleri başkalarının üzerine yıkmak için insanüstü bir gayret sarfetmektedir. hayatı “midsomer cinayetleri” adlı televizyon dizisinde detaylarıyla anlatılmıştır. sapık ruhlu karısı midsomer civarında bir dizi cinayet (benim bildiğim en az 60) işlemiştir. her seferinde cinayet mahalinde görülmüş olması ve hatta bazen cesetleri bizzat bulmasına rağmen hiç kimsenin kendisinden şüphelenmemesinin en önemli sebebi kocasının mesleği ve biraz da bu cinayetlerden hiçbir çıkarının olmadığının düşünülmesidir. müfettiş barnaby’nin yardımcısı gavin troy’un olayların farkına varması sebebiyle başka bir göreve atandığı düşünülmektedir.(bkz: midsomer murders)