şükela:  tümü | bugün
  • bugün başlayacak olan e3 2012' de duyurulması planlanıp an itibariyle sızmış olan yeni splinter cell oyunu. sızan görüntülerden anladığımız kadarıyla yine aksiyona kayan bir oyun olacak gibi. yine de e3' de yayınlanacak videosunu beklemekte fayda var.

http://www.bolumsonucanavari.com/…a_cikti-28411.htm
  • e3 2012'de gösterilen oynanış videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=yuhfd48vrge
  • görünüşe göre sam fisher abimizin behzat amirimden etkilendiği oyundur. 2:55'de o nasıl bir namluya mermi vermektir öyle...

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=yuhfd48vrge&t=2m54s)
  • oyunu henüz oynamadim(dogal olarak). fakat internete düsen gameplaylerin'den gördügüm kadariyla conviction tarzi bi oyun olacak. yani azalan gizlilik-sessizlik, artan action. ayrica, bu adam hedefleyip vurmanin bokunu cikarmislar. böyle bi isabet yüzdesi olamaz arkadas. hadi conviction'ta hosumuza gitti filan tamamda, sen sam fischeri sam fischer yapan özellikleri ondan alirsan, bu oyunu 12-16 yas grubu konsol bebelerine satarsin.

pandora tomorrow, chaos theoriyi filan oynayanlar bilir. ses ve isik dedektörüne bakmadan, ampul patlatmadan kafayi cikaramazdik, öldürdügün adami ortalarda birakamazdik, islik calip adami öldürmeden filan gecmeyi denerdik. simdi bakiyorum oyun bildigin battlefield olmaya ilerliyor.

ya bide birakin artik su amerikan ordusunun girdigi her ülkeyi terörist vs. diye irdelemesini. hee aq, sen iraga git onbinlerce kisiyi öldür, petrol, silah sirketlerin milyarlarca dolar kazansin. ondan sonra bilgisayar basindaki 15 yasindaki cocuga ver silahi, sakalli teröristleri(ki arkada irak bayragi asili)öldürsün. bu kadar mi hayal gücün var tom clancy?
  • yeni nesil oyunların tümünden yapılmış bir derleme.evet değerli okur,gecmiş geçmişte kaldi,eski nesli düşünen yok.
  • maalesef stealth action'dan third person shooter'a dönmüş bir serinin son oyunu.

sam fisher terminatör değil ulan, gizli ajan be. ah ulan ah.
  • 29 mart 2013'te çıkacak olan oyun. tabii ubisoft'a güven olmaz.

edit: tecrübe konuşmuş.
  • son serilerle beraber cikacak bu oyunla efsane oyunun icine sictilar.
    ben splinter celli ilk cikarken oynadim, sonraki serileri de. o zamanlar oyunu kapattigimda evde dolasirken hep isiklari kapatmak isterdim, oyun oyle etkliyordu beni. hicbir ceset birakmiyordum, ortami iyice kontrol ediyordum, sticky cam kullaniyordum, islik caliyordum, karanlikta kalbim gup gup atarken bekliyordum. minimum derecede silah kullaniyordum. hatta elite modda sadece bicakla bitiriyordum. super mekanlara dalip bilgi caliyordum.

simdi ne yapmislar, call of duty tarzi fps. atla zipla mark et oldur, gizlilik yok, silah mermi bol, bir suru acik alan, bol gunesli bolumler, sesi ve yuzu genclesmis sam fisher. bebeler alip hollywood action tarzi oynarlar tabi. sictiniz bitirdiniz en sevdigim oyunu, stealth janrinda metal gear solid'den de iyi bir oyundu benim icin.
  • yeni yayınlanan videolarına göre sam fisher 'ın eski günlerine selam çaktığını görüyoruz. bence bu oyun klasik sc fanlalarına hitap edecek. umarım gizliliğin ve aksiyonun harmanlandığı güzel bir oyun olur. sam fisher 'ın kalbimize tekrar sızması ümidiyle.
    (bkz: splinter usta)
  • sıradaki splinter cell oyunu.. ağustosa ertelenmiş