şükela:  tümü | bugün
 • 3 hafta boyunca takip ettiğm la vuelta'da onunla birlikte yokuşları tırmandığım hollandalı bisikletçi. gerçekten inanılmaz bir tur performansı gösterdi. sondan bir önceki etapda aru'ya karşılık verememesi gerçekten çok üzücüydü. yine de inanılmaz bir hikaye bıraktı dumoulin bisikletseverlere. geriye düştükten sonra arkasına bakıp yardım edecek kimseyi bulamaması çok acıydı. yine de teşekkürler dumoulin bizlere son yılların en güzel vuelta'sını izlettiğin için...
 • messina hamsisine de, kolombiya köylüsüne de dersini verdi.
  tek isteğim pinot'nun da idare eder bir zamana karşı koşup, "karma diye bi şey var olm" diye laf soktuğunu sanan hamsiyi podyum dışına itmesiydi. olmadı, sağlık olsun. karma diye bir şey varsa, senin gibi bir şahıs her tur galibiyetini rakiplerinin yaşadığı talihsizliklerle almazdı. çünkü karma çalışacaksa, lehine olacağı son kişi sensin.

  sinsili, çakallık yapmadan, rasyonelliğiyle tur kazandı adam. dağlarda "aman atak yiyorum, düşmeyeyim" diyerek kapasitesinin üzerinde eforla kovalamadı kimseyi. en önemli domestiği de zaten kaza sonucu tura erken veda etti. dağlarda zaman zaman simon geschke ve biraz da laurens ten dam haricinde hiç yardımcısı olmadı.
  sayın köylü de zaten 2 yıldır yapamadığı ataklarla kendinden söz ettirmeye devamediyor. hiç şaşırmadık. sen o tüy sikletinle dağlarda dumoulin'in silkeleyemiyorsan zaten tur kazanma.

  bir teşekkür de bob jungels'e. 20. etaptaki kahramanlığın olmasaydı belki de tom pembeyi kazanamayacak ya da süre farkı 31 saniye yerine 1 saniye olacaktı.
  ikisinin ilerleye yıllarda büyük bir rekabete girişeceği neredeyse kesin.
 • tarihte üç büyük turda son etaba podyum dışında girip kazanan ilk bisikletçi imiş. büyük başarı.
 • vuelta a espana 2015'in favori 10-15 ismini say deseniz adı aklınıza dahi gelmezdi ama sondan bir önceki etaba kadar sürpriz bir şekilde kırmızı mayoyu korumayı başardı. son etabın 4 tırmanışından üçüncüsünde, aru'nun yaptığı atağa karşılık veremedi ve geride kaldı. astana'nın çok iyi bir takımı var. tur boyunca olduğu gibi 20. etapta da aru'ya bolca yardım ettiler. tom'un böyle bir şansı hiç olmadı ve mayoyu aru'ya kaptırdı ama yaptıklarını takdir etmemek mümkün değil.

  edit: tabi kürsü görememesi üzücü.
 • evlere hapsolduğumuz şu günlerde, bayram şekerimiz dumoulin beyefendiden geldi. tjv dönüş haberini, time trial bike üzerinde çekinmiş fotoğrafını paylaşarak doğruladı. (bkz: zeddicus zu l zorander) tarafından belirtildiği üzere, tour de suisse'de geri dönecek. muhtemelen, vuelta a espana 2021'de tek lider rolünü üstlenecektir.

  not: son çıkarım, steven kruijswijk'ın tdf'de rogla için kendisini parçalaması ihtimali üzerine kurulmuştur.

  tjv - instagram
 • maalesef antreman esnasında bir araç kendisine çarpmış ve sağ bileği kırılmış. ameliyat olacağı ve sezonu kapattığı, tjv resmi sosyal hesaplarından duyuruldu. kendisine geçmiş olsun diyoruz.

  tjv - instagram
 • tek kusuru iyi bir takıma sahip olamamasıdır ki, dağlarda bir başına kaldığında la vuelta a espana 2015'in 20. etabında ardında kimse yoktu. takım arkadaşı her şey demektir!
 • giro'nun 14. etabını efsanevi bir şekilde aldı. kintana dağlısının oropa'daki ataklarına karşılık vermeyi başardı, üzerine yokuşun sonunda yakalayıp silkeledi.
  https://www.youtube.com/watch?v=bvjip0fbpxm

  şahane işler yapıyor, geleceği hakkında heyecanlanmadan edemiyor insan.
 • bugün yarışın ortasında sıçası geldi. 2 dakiika kaybetmesine rağmen pembe mayo hallen onda.

  https://twitter.com/…scot/status/867019325257003008
 • 2018 giro genel klasman birincisi ilan edilişini birkaç yıl içinde izleyeceğiz. yates o ünvanı mamalanarak alıyor şu anda.