şükela:  tümü | bugün
 • icinde bulunan oud maddesi yuzunden pahali olan ama bu madde yuzunden harika bir kokusu olan parfum.
  piyasasinda "likit altin" olarak gecen oud esasinda bildigimiz odun. hindistan cevresinde bulun agar ya da aquilaira olarak bilinen agacin etrafinda dolanan bir virus yuzunden kuflenmesiyle olusan recine. tom ford'un oud serisinde cesitli parfumleri de mevcut.
 • bu parfüm çok gizemli bir koku bir türlü ısınamadım ama hiç beklemediğim şekilde yakın arkadaşlarım bayıldı hatta bana bile kokusu gelmezken bir mekana girince farkedilebilirliği yüzünden hemen gözleri size çevirttiren gizemli bir parfüm tom ford abimizden.
 • genel kullanıma uygun bir tom ford parfümü.
  içindeki oud oldukça hafif. bu sayede hemen her mevsim rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • bence günlük kullanıma pek de uygun olmayan güzel kokulu parfüm.
 • herhalde bir benim kalıcı bulmadığım ve güzel gelmeyen parfüm.
 • bana göre sıkıcı ve +30 yaş isteyen parfüm. kokuya odunsu, baharatlı ve kremsi öd notaları hakim. bana ilk sıktığımda deri kaplı eski bir mobilya kokusunu anımsattı. farkedilirlik ilk bir kaç saat iyi sonralarda düşüyor. çevremden olumlu tepkiler aldığım bir parfüm, zaten private blend serisinin tabacco vanille ile beraber en çok tutulan parfümlerinden. fakat sadece bu parfüm için değil bütün parfümler için geçerli altın bir kural var o da parfümden sihir beklememek. iyi para verdim tüm gün kalıcı olsun, parfüm çok güzelmiş herkes beğeniyormuş bende alayım bütün kadınlar etkilensin üzerime atlasınlar diye düşünürseniz hayal kırıklığı olur. parfüm insanın kendine bakımının bir parçası eğer diğer parçalar eksik ise, haftada bir banyo yapıp bir elbiseyi 3-4 gün giyip üzerine bin küsür lira para verip sıkacağınız niş parfüm size ve çevrenize eziyet olur. o kadar para verdim kokmuyor, kimse parfümün güzel demiyor diye ağlarsınız.
 • malesef mükemmel bir koku olsa da kalıcılığı çok çok az. diyeceklerim bu kadar hakim bey.
 • bu ne kadar müthiş ise intense o kadar kötü olmuş. nasıl yapmışlar anlamadım. resmen bayıyor çok ağır olmuş hiç beğenmedim. ben uzun zamandır oud wood ve ombre leather peşindeydim. ombre leather da çok iyi fakat tenimde bekleyince pek iyi durmadı gibi. oud wood tam benlikmiş. black orchid'den buna geçtim artık. kendimi sikesim geldi bu nasıl koku ya rabbi. vücut spreyi ile birlikte kullanınca kalıcılığı çok uzuyor. bir de atelier rebul'un rose oud kokusunu andırıyor inceden. rose oud bunun yanında biraz dişi biraz da tatlı kalır tabii ama o da çok şahane kokudur.
 • parfüm koleksiyonumun 327.parçası olarak bugün koleksiyonuma giriş yapmış gözlükten takım elbiseye tasarımları ile karekterimi yansıttığını düşündüğüm ve bütçem dahilinde tasarladığı her şeyi satın almaya çalıştığım tom ford un hayranı biri olarak maalesef beni %20 hayal kırıklığına uğratan kokudur. oud deneyimini by killian ve maison francis ile edinmiş biri olarak açılış noktasında oud prestijini açıkcası hissetmek çok zor. ben beyaz tenli kapalı ofis çalışan bir insan olarak normalde oud ile çok çok uyumlu bir insanım ama bu parfümde birazcık oud konusunda şüpheye düştüm. orta noktalarda hissedilen ahşap kokuları ise tek kelime ile muazzam. yayılımı ve kalıcılığı oldukça yüksek. özellikle yakın mesafede ten kokunuz ile harmanlanmış kapanış notası vanilya karşı cins gözünde ciddi prestij sağlama konusunda ipuçları veriyor. ipucu diyorum zira karantina dan dolayı karşı cins yorumu pek alamadım. satın aldığım 2018 batch li ürün ile yorumlarım bu kadar..
 • 3 yıldır kullandıktan sonra tom ford tobacco vanille için bıraktığım parfüm. aslında esas kokusu tobacco vanille’den daha çekici olsa da çok fazla yayılmıyor oluşu ve kalıcılığının düşük olması nedeniyle parasına değmiyor üzücü bir şekilde.

hesabın var mı? giriş yap