şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iyi bir ayakkabı ile erkeği tamamlayacak olan (private blend serisinden) çok başarılı bir parfüm. kesinlikle etkileyici.* sıcak yaz günlerinde kullanılmamalı. "baby-face"ler kullanmamalı. beyaz tenliler kullanmamalı. spor kıyafetlerle kesinlikle kullanılmamalı.

  stratejik noktalarda kullanılmalı. ** olay yerine gitmeden, en azından, bir 10-15 dakika önce sıkılmalı.
 • 100 ml olanı 800 tl'ye satılan parfüm. evet.
 • içinde altın ve hatta elmas tozunun, ayrıca da sadece mars'ta bulunan çok özel bir sıvının olduğu parfüm. evet, fiyatını başka açıklayabilecek bir şey olduğunu sanmıyorum. bir de jean paul gaultier ile falan karşılaştırmışlar, hayretler içindeyim.
 • marka'nın 2005 yılında ürettiği oryantal baharatlı olarak sınıflandırdığı unisex parmüdür.

  başlangıcı ıslak tütünle açılıyor, kısa süre sonra tütün ile tatlı baharatlar öne geçiyor. alt notalarına geçildiğinde muhtemelen hayatınızdaki en güzel vanilya kokusunu alacaksınız, son derece kaliteli memnun edici. farkedilirlik son derece iyi, kalıcılık olarak tenimde 8-10 saat kalıyor, kazağımda 3 gün kalıyor.

  yabancı forumlarda çok övgüler alıyor, zengin ve standartlarınız yüksekse güzel bir kış kokusu olarak kullanabilirsiniz. size özgüven verecektir. 28-30 yaş üzerinde ve iyi geliriniz varsa hemen dolabınıza koyunuz. 50ml 600 lira 100ml 800 lira civarındadır.
 • uzun süredir vazgeçemediğim hermes'e biraz ara vererek bir süredir kullandığım parfüm. (bkz: terre d'hermes by hermes)

  yazın kullanılmaz diye bir kesinlik yok, çok nemli ortamlar olmasın yeter.

  puro tütünü ve vanilya kokusunun dengeli bir birleşimi söz konusu.

  tom ford'un grey vetiver, black orchid kokuları gibi bu koku da unisex olarak lanse edilir, kesinlikle unisex değildir, kesinlikle erkek kokusudur.
 • türkiye'de bulmanın çok zor olduğu söylenen parfüm. fakat dün erkek arkadaşım bursa carrefour'dan aldı. fiyatı denildiği gibi normalin üstünde, 100ml 852 tl.
 • tom ford markasının 2007 yılında piyasaya sürdüğü private blend serisine ait parfüm..

  açılışında tütün ve baharatlar var. orta notalarında koku tatlı bir hale geliyor. muhtemelen tonka fasülyesi. alt notalarında vanilya var.

  kaliteli, farklı bir parfüm.

  kalıcılığı ve fark edilirliği çok iyi.
 • başıma bir iş gelmeyecekse beğenmediğim kokudur. içindeki tütün notası çok acı geldi bana. sıktıktan 1-2 saat sonraki koku ise çekilebikir. bir bayana asla önermem ama hoş,klas bir erkek kokusu olabilir. o erkek 50 yaş üzerinde ise. yirmili yaşlarda asla kullanmayınız efendim.
 • cok cok cok etkileyici parfum. bu basarili koku sevgiliye kesinlikle alinir, sonra o sevgili gorus menzilinden cikarmadan koklanir. 50ml'si 600tl ben almam diyorsaniz l'occitane sizin icin eau des baux yapmis. bildigin aynisi.
 • denemek için öldüğüm ama testerları çok ender ortaya çıkarılan bir parfüm. mağazalar bir "ulaşılmazlık" yaratırken, 600 liralık bir parfümü kimin denemeden alacağını düşünüyorlar çok merak ediyorum (hoş denesek de alamayacağız çoğumuz da o ayrı mesele.) ve yine yeni yeniden denemek için ölüyorum. notaları kulağa çok hoş geldiği gibi, mesir macunu gibi kokan bir parfüm fikri de bana harika gelmekte şahsen.