şükela:  tümü | bugün
  • 2014 yılında en iyi aktör oscarını alacak olan adam. tabi daniel day-lewis araplar tarafından işkence edilerek öldürülen vatansever bir zenci amerikan askerini oynamazsa
  • gelmiş geçmiş en iyi aktörlerden biridir.

oyunculuğuna "vasat" diyebilecek cüreti gösterenlerin the terminal adlı filmini izlemesini isterim. bakın bakalım oyunculuğa.

beğenmemek ayrıdır, "vasat" demek ayrıdır. iki kez üst üste oscar alan birine kimse vasat diyemez. cast away, forrest gump, catch me if you can, the green mile ve saving private ryan dahil bütün filmlerde mükemmel bir performans ortaya koymuştur. 20 ve 21. yüzyılın en iyi oyuncularından biridir.

edit: 9 ocak'ta entry giren bir arkadaş bu entry'deki "iki kez üst üste oscar alan birine kimse vasat diyemez." cümlesine kafayı takmış. "x partinin bu kadar oyu varsa o parti eleştirilemez" vs gibi siyasi saçmalıklar ile bu cümleyi aynı kefeye koyup aklınca edebiyat yapmaya çalışmış. cümlemi götünden anlayıp uzun uzun saçmalayan bu şahsa özel mesaj ile cevap vermeme kararı aldım. okuyabilirse okusun buradan.

hangi cesaret ile, hangi kafa, beyin ile cümleyi yanlış anlayıp ya da istediğiniz gibi anlayıp bu şekilde saçmalayabiliyorsunuz? birbirinden alakasız iki kavramı nasıl birbirine örnek gösteriyorsunuz? haysiyetsiz herif bir de diktatör demiş. siktirin gidin beyninizle anlayın bazı şeyleri. adamın asabını bozmayın.
  • tom hanks diye bir aktor yoktur. oynadigi butun filmlerde tom hanks diye bir karakter vardir.
  • bir hayranı lokantada kendisini görünce "fotoğraf çekinebilir miyiz tom beeey?" diye sormuş, sonuç:

http://www.deathandtaxesmag.com/…unk-pictures-ever/

sempatiklik başka şey canım.
  • muhtemelen captain philips rolüne hazırlanmak için bir süre açık denizlerde kaptanlık yapıp korsanlar tarafından kaçırılmıştır. filmin son 15 dakikasında yaptığına başka türlü açıklama getiremedim çünkü.
  • amerikali oyuncu..
    kötü filmine rastlamadim daha, rastlayacagimi da sanmiyorum..
  • bana carly rae jepsen klibi izleten adam. sabahtan beri izliyorum klibi, bir günde şarkıyı ezberledim kendisi sayesinde. bir insan klipte bu kadar mı güzel oynar, bir insan bu kadar mı güzel şarkı söylermiş gibi yapar, bir insan bu kadar mı güzel dans eder. dans ettiği sahneleri izleyip izleyip mutlu oluyorum, moral bozukluğuma inanılmaz iyi geldi. seni yerim be adam.

gerçi hala nasıl ikna olduğunu anlayamadım. nasıl bir teklif götürdüler, ne yaptılar bu adama?!
  • kimilerinin, sinema birikimi olmadan hakkında fikir sahibi olduğu çağımızın en büyük ustalarından biridir.
  • imdb top 250'yi neredeyse tek başına sırtlayan aşmış deha.
  • forrest gump, cast away ve the terminal'deki oyunculukları efsane, the green mile ve cloud atlas'taki oyunculukları muhteşem, saving private ryan ve catch me if you can'deki oyunculukları ise çok çok iyi olan üstat oyuncu.