şükela:  tümü | bugün
 • oyunculugun kitabini yazmis biri bu adam. yillardan beri cok cesitli karakterleri inanilmaz oynamis ve mest etmistir. philedelphia, forrest gump, captain phillips'teki oyunculuklari ekran basinda insani aglatir ve diger filmlerinde de bunlardan altta kalmaz. gelmis gecmis en iyi oyuncular listesinde kafaya oynar.
 • çoğu filminde aynı çok bilmiş sakin adamı oynayan vasat bir oyuncudur. aynı karakteri oynayan, jest ve mimik denilen olayı hiç bilmeyen, dümdüz bir oyuncudur.

  catch me ıf you can
  the da vinci code
  the green mile
  angels & demons

  sıkıcı oyuncululuğuna bir kaç örnektir. filmlere birşey demiyorum ama bu adamın oyunculuğu çok batıyor. hollywood semalarında çoğu eleştirmenin de aynı düşüncelere sahip olduğunu düşünürsek, tom amcama burdan "farklı" bir karakterde ve değişik filmlerde sınırlı yeteneğini kullanarak daha iyi projelerde görmek istediğimi söylemek isterim.

  he unutmadan; tek yaptığı iyi film projesi forrest gump olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim...
 • yıllar önce yatıyla ege'ye gelmişti. tedbil-i kıyafet geziyor tabi, kimse tanımamış bu abimizi. amma velakin zafer algöz tanımış. "gel abi acıkmışsındır, sana döner ısmarlayayım" demiş. döner ısmarlamış.
 • gelmiş geçmiş en iyi aktörlerden biridir.

  oyunculuğuna "vasat" diyebilecek cüreti gösterenlerin the terminal adlı filmini izlemesini isterim. bakın bakalım oyunculuğa.

  beğenmemek ayrıdır, "vasat" demek ayrıdır. iki kez üst üste oscar alan birine kimse vasat diyemez. cast away, forrest gump, catch me if you can, the green mile ve saving private ryan dahil bütün filmlerde mükemmel bir performans ortaya koymuştur. 20 ve 21. yüzyılın en iyi oyuncularından biridir.

  edit: 9 ocak'ta entry giren bir arkadaş bu entry'deki "iki kez üst üste oscar alan birine kimse vasat diyemez." cümlesine kafayı takmış. "x partinin bu kadar oyu varsa o parti eleştirilemez" vs gibi siyasi saçmalıklar ile bu cümleyi aynı kefeye koyup aklınca edebiyat yapmaya çalışmış. cümlemi götünden anlayıp uzun uzun saçmalayan bu şahsa özel mesaj ile cevap vermeme kararı aldım. okuyabilirse okusun buradan.

  hangi cesaret ile, hangi kafa, beyin ile cümleyi yanlış anlayıp ya da istediğiniz gibi anlayıp bu şekilde saçmalayabiliyorsunuz? birbirinden alakasız iki kavramı nasıl birbirine örnek gösteriyorsunuz? haysiyetsiz herif bir de diktatör demiş. siktirin gidin beyninizle anlayın bazı şeyleri. adamın asabını bozmayın.
 • kimilerinin, sinema birikimi olmadan hakkında fikir sahibi olduğu çağımızın en büyük ustalarından biridir.
 • forrest gump, cast away ve the terminal'deki oyunculukları efsane, the green mile ve cloud atlas'taki oyunculukları muhteşem, saving private ryan ve catch me if you can'deki oyunculukları ise çok çok iyi olan üstat oyuncu.
 • bak hızımı alamadım yine... allah taş yapar adamı taş.

  (bkz: philadelphia)
 • sinema tarihinin gişe hasılatında en başarılı oyuncusudur.
 • (bkz: the terminal)