şükela:  tümü | bugün
  • harry potter evreninde ilk yok edilen ve diğerlerinden farklı bir çalışma yöntemine sahip hortkuluk'tur. bana bu farklı yöntem mantık hatasıymış ya da aydınlatılmamış gibi geldi. bunun nedeni hortkuluk fikrinin günlükten sonra oluşturulması ve günlüğün hortkuluk kriterleriyle tam uyumlu olmamasıdır.

--- spoiler ---

günlük ortaya çıktığı zaman voldemort ingiltere'nin çok uzağında maddi varlığı olmayan ruh benzeri güçsüz bir yaratıktı. günlük ginny'nin yaşam enerjisini çaldığında ginny ölecek, o enerjiden yararlanan genç tom maddi varlığa kavuşacaktı. fakat bu tom ilk günlüğü yarattığı dönemdeki bilincine sahip gibi görünüyordu. şayet günlük başarılı olsa ve genç tom maddi varlığına kavuşsa aynı anda iki voldemort mu olacak yoksa ingiltere'nin çok uzağındaki voldemort'un bilinci buradaki tom ile mi birleşecekti, belli değil.

--- spoiler ---
  • geçen gün okulun bodrum katında bulduğum günlük. gizli gizli okumak gibi bir şeytanlık düşündüm ama hiçbir şey yazmıyordu. bedavadan defter buldum diye sevindim ama yazınca cevap veren güya büyülü bir şey çıktı. neymiş efendim tom riddle diye birinin günlüğüymüş. galiba teknolojideki gelişmeleri yeterince takip edemedim çünkü arkadaşlarımın bana şaka yaptığını düşünüyorum. muhtemelen bir teknoloji mağazasından aldıkları defter bu. yalnız amma da salak arkadaşlarım varmış türkiye'de "tom riddle" diye biri mi olur amk.