• skins'in 6. sezon 7. bölümündeki take care'i ile dikkatimi çekmiş ingiliz singer-songwriter. harıl harıl albümü keep a private room behind the shop'ı aramaktayım.

şöyle de bir sitesi var: http://www.tomrosenthal.co.uk/
  • henüz tam olarak keşfedilmemiş bir cevher. şimdi dinlemeye başlarsanız bu adam çok meşhur olduğunda ben onu senelerdir dinliyorum zaten diye hava atabilirsiniz.
  • albert camus isminde bir sarkisi olan ´86 dogumlu ingiliz müzisyen. sarki, "did you ever read albert camus?" sözleriyle basliyor.
  • canımın en içi müzisyen. çok da naif bir insandır. kısa da olsa konuşabildiğim için hep mutlu olacağım. minik çocuğu dahi mizah ve hüzün dolu içerikli söz yazarıdır. bir gün bizim ülkeye gelirse o an orada olmak için her şeyi yaparım.
  • bir şişe şarap açıp, evin rahat köşesine kurulup derin bir duygu durum hali içinde dinlenmesi gereken müzikler yapan insan. ucundan kings of convenience havası da var, piyanolu hali gibi.

(bkz: lights are on)
    (bkz: kings of convenience)
  • bilindiğini sanırdım. ama entry sayısına bakılırsa hala bu güzel şarkıcı saklı cevherlerden. ilk dinlediğim şarkısı busy and important dı. havası gerçekten çok hoş. defalarca kez dinledikten sonra neden başka şarkılarını da dinlemiyorum ki dedim. ve karşıma go solo ve it's ok çıktı. zaten en çok dinlenen iki şarkısı buymuş ben busy and important ı nerden bulduysam. bu iki şarkıda çok güzel. eminim çok daha güzel şarkısı vardır ama henüz diğerine bakmadım. ama henüz kimseler bilmiyorken dinlemenizi öneririm.
  • bu kış günü bende tatile çıkma isteği uyandıran insan.
  • moral bozukluğuna ilaç gibi gelen şarkıların sahibi.
  • ince ruhlu , güzel şarkılara sahip ingiliz müzisyen.

yazdığı şarkı sözleri, besteleri ve her birine özel çektiği eşsiz videolari kendisine hayran bırakıyor. çocukları gerçekten çok şanslı.

sırf estetik , romantik ve duygusal şarkılar yazmayıp yaratıcılığı ve mizahı birleştirdiği şarkıları da var.
    watermelon
    don't you know how busy & important ı am

ayrıca hayranlarıyla iletişimi başka bir boyuta taşıyıp bazı şarkılarının kliplerinde onlara da yer veriyor. bu da farklı, samimi bir ortam yaratıyor.

hugging you

hope bu şarkısında şuanki umutsuz , garip döneme karşı nasıl bir arada olabileceğimizi göstermiş.
    edit:imla
  • bu 4. entry mi? nasıl yani?

smit arkadaşımızın söylediği gibi henüz keşfedilmemiş bir cevher. 3 yıl sonra salon'da konserine gideriz..

go solo'su, dinlediğim en dokunaklı brit parçalarından biri.. ona ayrı başlık açmazsak olmaz..
hesabın var mı? giriş yap