şükela:  tümü | bugün
 • boston'ı sırtlayan adam. grubun bestelerinin tamamını yapmış, grupta gitar çalmış hatta grubun albüm kapaklarını kendi çizmiştir.(sonuncusu yalan) ayrıca boston tapulu malı olduğu için değişmeyen, girmeyen, çıkmayan tek grup üyesi tom bey'dir.
 • asıl işi makina mühendisliği olan şahıs. mit mezunu.
 • 1976 yılında (hatta kayıtlara bir sene öncesinden başladığını düşünürsek 1975 yılında) o kadar muhteşem gitar tonlarını nasıl elde ettiğini merak ettiğim, şarkılarının ses kalitesi zamanının çok ilerisinde olan, kanımca dünyanın en iyi gitaristlerinden birisi. ne kadar underrated olduğu sözlüğe girilen entry sayısından da belli aslında. göz önünde olmayı pek sevmeyen biridir, belki de bu yüzden amerika dışında pek tanınmıyor. *
  müziğe başlamadan önce mit'de makine mühendisliği okuyup yetmemiş bir de master yapmıştır. ayrıca aldığım duyumlara göre oğlu da mit'de makine mühendisliği bölümünü bitirmiş.
  bu adamın makine okumasının yaptığı müziğe de katkısı iyi yönde olmuş tabi, zira kendi gitar amfilerini üretip, kayıtlarında onları kullanmış. kurduğu firmanın adı da rockman. muhteşem tonlar nerden geliyor belli oldu..
 • andrew latimer camel için neyse tom scholz boston için odur.
 • nazarımda tesla modeli bir dahidir.

  ilk albümü kendi evinde kendi tasarladığı ve inşa ettiği cihazlarla kaydetmiş, plak şirketi ile anlaşma imzaladıktan sonra plak şirketi "gidin bunu düzgün bir stüdyoya orada tekrar kaydedin" deyince bir kaç hafta bekleyip evde kaydettiği halini tekrar yollayıp o şekilde yayınlatmıştır.

  2013te yayınlanan son albümü de yine bu ilk albümü kaydettiği ekipmanla kaydetmiştir, aradan geçen 37 seneye rağmen boston albümleri arasında bariz bir sound değişikliği yoktur. aynı şeyi atıyorum metallica için demek çok zor, bir kill em all ve st anger arasında "başka grup lan bu" dedirtecek kadar farklılık vardır.

  boston (daha dogrusu tom scholz) artık dadrock klasmanında olsa da kraldır