şükela:  tümü | bugün
 • aha bu herif her hafta bi filmde oynasa izlerim... [gün gelir bıkarım ama, tükürdüğümü yalamam, izlerim]

  genelde "sapık", "çılgın adam", "pis serseri", "aşağılık domuz" rollerinde görünen coşkun bir yardımcı oyuncudur... en çok natural born killers'taki jack scagnetti rolüyle hatırlanabilir... yine true romance'dan, strange days'te duman polis halinden, saving private ryan'dan, bi de heat'dan hatırlayabiliriz... son olarak bringing out the dead'da acayip kilo yapmış halde -hiperaktif bir çilgin- görünmüştür, natural born killers'da kötü gösterdiği sahneyi, mayosunu [slip] beğeniriz.
 • chaotic good tipinden dolayı iyi adam rollerinde (bkz: passenger 57) daha başarılı olan, kötü adamdan çok kaybeden kötü adam (bkz: nbk) tipinde pek başarılı, her rolün adamı.
 • bu arkadaş bir filmde daha herkes koşup kendini yerden yere atarken cool bir halde meydanda yürüyen asker rolü oynarsa üşenmeyip gidip kendim vuracağım.

  bu arada michael madsen ile fizik anlamda çok benzediği söylenir birçok kişi karıştırır ikisini.
 • ozellikle heat filminde robert deniro ile beraber olu$turduklari aile ortami icinde super rol kesen, yuzundeki baymi$ ve bezgin ifade ile (ki michael madsen benzerligi sanirim burada ortaya cikmaktadir) ozde$le$mi$ bir adamdir. son donemde cevirdigi filmlerde kendisine hep tecrubeli asker rolu verilmesi bir zamanlar michael biehn abimizin her filmde navy seal komutani olmasi gibi bir lanettir. hayir gercekten her asker oldugunda da kur$un yememek icin artik muska mi vardir cev$en mi vardir bilinmez, piknik yapar ya da pazar gunu sabah erken bakkaldan gazete alirmi$casina sava$ alaninda geziyor olmasi ile fitik eder izleyeni. hatta etmi$, ben bugun bunu gordum.
 • sesiyle cok fazla arti puan topladigina inandigim, yardimci oyunculukta cok basarili aktör
 • the slick (kibarcik?) (bkz: heat)
 • nasıl kambersiz düğün olmazsa tomsuzda savaş olmaz..*** hele black hawk downda şehir içi gerilla savaşı yaşanırken eleman* sanki kordonda yürüyormuş gibi takılır ya koparmıştır beni..
 • saving private ryan da sergeant horvath'i oynayan aktör.
 • piskopat bir izlenim veren oyuncu. resmen her filminde ayri bir karizma yapiyo adam.
 • robert de niro'nun sinema alemine bir armağanıdır. uyuşturucu bağımlılığından kurtulamayıp setlerden iyice uzaklaşan sizemore'u, bu durumdan de niro kurtarmıştır. de niro birgün bunun evine gelir, sizemore da o sıra sefil bir haldedir, kokodan peynir gibi olmuştur, babanın karşısına çıkamaz. baba da kapıyı kırar, bu lavuğu zorla alır rehabilitasyon kliniğine götürür. klinikten çıktıktan sonra da heat'te rolü ayarlar üstüne. "bi daa uyuşturucu muyuşturucu duymiyim" şeklinde inceden uyarmayı da ihmal etmez. ondan sonrası kendiliğinden gelir zaten.

  sizemore'u sağda solda "babaya saygım sonsuz" derken görebilirsiniz..