şükela:  tümü | bugün
 • http://www.tomakinler.com/

  harika insanlar, hepsi de muhteşem.

  (bkz: muck muck)
 • gurbetçi futbolcuların futbolumuza yaptığı pozitif etkiyi gurbetçi popçuların müziğimize yapamayışının, ve hatta sertab'ıydı eurovision'uydu derken iyimserleşen şu güzel ortamın içine sıçışının son örneklerindendir.

  seyfettin tomakin'in iş gücü olarak almanya'ya giden çocuklarının kafasikiş gücü olarak vatan toprağına dönüşünün kaset kapağıdır.*
 • yıllardır şüphelendiğim, fakat bir türlü emin olamadığım bir tür tuzağın almanya'da var olduğunu ispatlayan, masum gençlerin grubudur. bilindiği üzere son yıllarda, gurbet ellerde çalışmaya gitmiş vatandaşlarımızın gencecik evlatlarının gerek solo, gerekse de grup halinde yaptıkları müzik çalışmalarına şahit olmaktayız. örnekler saymakla bitmez, o sebepten flash tv ya da kral tv gibi müzik kanallarını oturup birkaç saat izlemek durumun vehametini anlamak için yeterlidir. bu kanallar izlenilince siz de fark edeceksiniz ki, binbir güçlükle gurbet ellerde çalışarak biriktirilen avroları, bu masum insanların ellerinden meşhur etme vaadiyle alıp, bir kaset ve kıytırık bir klip yaparak, bu paraları hiç eden bir takım şer odakları mevcuttur. tomakinler grubu ile birlikte, artık bu işe el atılmasının elzem olduğu da belli olmuştur.
  (bkz: devlet buna bir şey yapması lazım)
 • bir de bill gates e kazandığı paralar için kızıyorlar, ne diyim allah bildiği gibi yapsın dicem ama yapmış yapacağı kadar sanki...
 • az önce kral'da görüp hay allah, dünyayı kurtaran adam günlerine geri mi dönüyoruz dedirten bir almanci basyapiti daha. bu almancilari toplayip bir yere kapatmanin vakti geldi. yoksa dunya muziginin sonu gelecek.

  (bkz: tomakin skywalker)
 • cennet vatanımızı bölmek ve halkımızı sinsice sünger beyinli bir kitleye çevirmek isteyen hain alaman devletinin son ürünü, sözde müzik grubu. bu adamlar artık vakit iyice geç olmadan almanya'ya savaş ilan etmemiz gerektiğini kanıtlamışlardır. soydaşlarımızı bize karşı kullanan almanya ve onun auslander işbirlikçileri hak ettikleri dersi almalıdır. long live rock n roll!
 • kliplerini koçtaş ta çekerek bir ilke imza atmışlardır.
 • uzun sacli elemanin nihat doganla bir akrabaligi oldugunu dusunuyorum.. o boy pos.. o endam.. dudaklar gozler... ayni.. ama nihat dogan agir abimizdir.. konor'un zamaninda belirttigi gibi " benim olmazsan taciz ederim felsefesinin kurucusu"dur.. bu vesile ile ona da saygilarimi iletiyorum..
  kisa sacli elemana zaten bir lafim olmasinin mumkunati yok..
  * * * * *

  tomakinler cok ya$aa... tomakinler cok ya$aaa diye haykiriyorum huzurlarinizda.. bi siz eksiktiniz.. bir michael jakson kiyafeti giyip $apkasini atik bir hareketle uzaga atacak adam eksikti.. bir de biz eksiktik tum bunlari gorupte gormemesi gerekenler.. sizi bugunlere getirenlere de bilahare te$ekkur etmek istiyorum.. hemde nasil..!
  cilginlarcasina da bir site yapmi$lar..
  http://www.tomakinler.com/
 • kıyafet açısından değerlendirildiğinde cankan'dan daha sosyal oldukları görülmektedir.

  --- spoiler ---

  hatta bir komplo teorisi; bu ikili aslında cankan'in bir yan projesiymiş, kıyafetlerini dğeiştirerek tanınmayacaklarını düşünmüşler. fakat müzikerinden dolayı kendilerini ele vermişlerdir...gibi

  --- spoiler ---
 • sitelerindeki konser videolarında bir yandan büyük sanatçı petek dinçöz'ün "hasta ettin sen beni hasta" şarkısını söylerken bir yandan da moonwalk yaparkenki görüntüleri yer almakta, izleyenleri başka bir boyuta sürüklemektedirler...